Asus Transformer Prime na dniach doczeka się znaczącej aktualizacji (update: już jest) - Tabletowo.pl
Ważne

Asus Transformer Prime na dniach doczeka się znaczącej aktualizacji (update: już jest)

Tabletowo.pl Asus Transformer Prime na dniach doczeka się znaczącej aktualizacji (update: już jest) Asus Nowości

Zaraz po północy na profilu Asusa na Facebooku pojawił się tajemniczy wpis: „Awesome new features coming in the next Transformer Prime firmware update. Stay tuned!”. Nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące tej aktualizacji ani kiedy zostanie udostępniona. Teraz już wiemy więcej, dzięki włoskiemu oddziałowi firmy.

Nowa wersja oprogramowania urządzenia (oznaczona numerkiem 9.4.2.21) ma wprowadzić ze sobą przede wszystkim wsparcie dla kabla „Prime LAN„, pozwalającego na podpięcie internetu kablem do portu USB – ciekawe jak to będzie wyglądało i działało w rzeczywistości, bo sam pomysł wydaje się ciekawy.

Użytkownicy otrzymają możliwość zarządzania powiadomieniami z poziomu ekranu odblokowywania (najprawdopodobniej będzie się pojawiał komunikat np. o nieprzeczytanych wiadomościach, który pozwoli na przejście bezpośrednio do tej aplikacji), a także zostanie wprowadzona funkcja Face Unlock. Żeby tego było mało, dodane zostanie wsparcie dla WiFi Ad-hoc.

Aktualizacja wniesie także zmiany mniej rzucające się w oczy zmiany – przede wszystkim w sposobie aktualizacji aplikacji aparatu oraz ma naprawić błędy związane z łącznością bezprzewodową z internetem (WiFi).

Najważniejsza informacja – aktualizacja wnosząca powyższe nowości, pojawi się już 29 marca (czyli, jak dobrze myślę, już jutro ;)). Trzeba jednak pamiętać, że jest to termin dla Włoch, nie wiadomo kiedy dotrze do nas, aczkolwiek nie powinniśmy zbyt długo na nią czekać.

Jeśli jesteście posiadaczami starszej hybrydy Asusa, Transformer TF101, głowa do góry – z informacji ujawnionych przez włoski oddział producenta wynika, że przygotowywana jest aktualizacja oprogramowania również dla tego modelu. Niestety, na razie konkretna data jej wypuszczenia nie została ujawniona.

źródło

UPDATE (29.03.2012, godz. 23.00):

Aktualizacja jest już dostępna – także w Polsce. Co wnosi? Poniżej kilka słów na ten temat od Asus Polska:

Nowe funkcje:
• Obsługa połączenia USB to LAN w serii UX
• Aktualizacja oprogramowania Aparatu w tle
• Oprogramowanie Aparatu będzie instalowane automatycznie w trakcie jego uruchomienia; nie będzie wymagana jego oddzielna instalacja
• Obsługa tybu Ad hoc WiFi (pierwszy raz w ICS)
• Możliwość wyboru trybu wyświetlania przeglądarki (tablet lub stacjonarny)
• Obsługa wprowadzania tekstu dla języków Ameryki Łacińskiej i Bałkanów
• Włączony profil zarządzania energią (Ustawienia)
• Obsługa trybu Wi-Fi Direct (tylko w wersji deweloperskiej) – opcja włączenia/wyłączenia trybu, dostępna tylko dla deweloperów oprogramowania
• Nowe tryby wyświetlania HDMI – scale mode oraz crop mode
• Funkcja blokady paska systemowego – użytkownik może zablokować pasek systemowy w trakcie gry, itp., w celu uniknięcia jego pomyłkowej aktywacji. (Włączenie funkcji: Settings->ASUS customized setting -> System bar lock)

http://www.slashgear.com/asus-transformer-prime-update-due-march-29-with-ethernet-support-28220325/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+slashgear+%28SlashGear%29

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona