Asus Transformer Prime jednak z Androidem Honeycomb

Reklama

Wielu z nas Asus Transformer Prime, rewelacyjny tablet, którego pierwsze zdjęcia ujrzały światło dzienne kilka dni temu, kojarzył się nie tylko z układem Nvidia Tegra 3, ale także najnowszą odsłoną systemu operacyjnego Google Android – 4,0, czyli Ice Cream Sandwich. Niestety, według informacji opublikowanych przez niemiecki oddział firmy Asus, urządzenie pojawi się na rynku ze starszą wersją oprogramowania w wersji 3,0 Honeycomb. Przedstawicielstwo zaznaczyło jednak, że tablet otrzyma aktualizację do Ice Cream Sandwich, gdy tylko stanie się ona dostępna. Oznacza to, że Asus Transformer Prime nie będzie pierwszym, na już na pewno nie jedynym, tabletem z ICS pod maską.

Dla przypomnienia, premiera Asusa Transformer Prime została zapowiedziana na 9 listopada bieżącego roku. Do tej chwili mieliśmy przyjemność ujrzeć jedynie kilka zdjęć urządzenia, z których wynika, że wyposażono je w duży, 10,1-calowy ekran dotykowy, niezwykle wydajny układ Nvidia Tegra 3, wyjście HDMI, slot kart pamięci microSD oraz wykonaną ze szczotkowanego aluminium obudowę mierzącą zaledwie 8,3 mm grubości. Jej kształt przywodzi na myśl nowo zaprezentowane laptopy Asus z serii Zenbook.

Reklama

Portfolio firmy Asus zaczyna rozwijać się w bardzo atrakcyjnym kierunku. Znaki na niebie i ziemi wskazują, że 2012 będzie rokiem premiery dwóch niebywale interesujących tabletów tego producenta – wcześniej wspomnianego Transformera Prime oraz budzącego wiele kontrowersji Padfone’a.

via Tablet PC Review