Asus Transformer Pad TF303 w wersji K z procesorem Snapdragon S4 Pro

Kojarzycie Transformer Pad TF103 i Transformer Pad TF303? To dwie hybrydy tajwańskiego Asusa, zaprezentowane podczas czerwcowych targów Computex 2014 – obie działające dzięki procesorowi Intela, Atom Z3745. Jak się właśnie okazało, drugi z wymienionych modeli doczeka się wersji z innym procesorem, a rozróżnienie ich będzie możliwe przez dodatkową literę w nazwie.

Reklama

I tak, Transformer Pad TF303C oferuje Intel Atom Z3274, co nie jest dla nas zaskoczeniem, natomiast nadchodząca nowość, Transformer Pad TF303K – procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 1,5GHz. Decyzja ta może dziwić zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jest to jeden ze starszych procesorów tej firmy. Pojawia się zatem pytanie bez odpowiedzi dlaczego koncern nie zdecydował się na przykład na Snapdragona 800? Można jedynie domniemywać, że ten wariant będzie po prostu (zapewne nieznacznie) tańszy.

Asus opublikował zapowiedź nadchodzącego urządzenia na swoim kanale, przez co nie znamy jego pełnej listy oficjalnych parametrów technicznych. Wiadomo, że posiada ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, WiFi oraz oczywiście zewnętrzną klawiaturę, niestety, wiele wskazuje na to, że bez dodatkowego akumulatora. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat z nakładką systemową Zen UI.

Reklama

Póki co nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać oficjalnej prezentacji Asusa Transformer Pad TF303K oraz jaka będzie jego cena. Premiera może (ale nie musi) mieć miejsce podczas targów IFA 2014 w Berlinie (na początku września).

ASUS-Transformer-TF303K-wideo