Asus Transformer Pad TF103C z 64-bitowym Intel Atom Z3745?

Asus-Transformer-Pad-TF103C-leak

W zeszłym miesiącu do sieci przeciekły pierwsze informacje dotyczące premiery nowych hybryd tajwańskiego Asusa: Transformer Pad TF103 oraz Transformer Pad TF303. Wtedy jednak na ich temat wiedzieliśmy tyle, co nic – że oba mają posiadać 10-calowe ekrany i możliwość podłączenia do ekranu klawiatury, jak to we wszystkich tego typu sprzętach Asusa bywa. Dziś poznaliśmy prawdopodobne parametry techniczne jednego z modeli – Asusa Transformer Pad TF103C.

Specyfikacja pojawiła się na stronie sklepu internetowego Digitec. Trzeba zatem traktować informacje te z dystansem, bo – jak to w takich przypadkach bywa – sklep może mieć chęć rozgłosu przy ujawnianiu niekoniecznie poprawnych wieści dotyczących nadchodzącej nowości. Ale nie zawsze musi tak być, przez co mimo wszystko warto przyjrzeć się parametrom, które zostały zamieszczone w witrynie wspomnianego sklepu.

Z informacji tam ujawnionych wynika, że Asus Transformer Pad TF103C będzie działał dzięki czetrordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3745 (64 bit, x86), a jego systemem ma być Android w wersji 4.3 Jelly Bean (choć w to raczej trudno uwierzyć – zapewne w momencie rynkowego debiutu otrzyma aktualizację do nowszej edycji, tj. Androida KitKat). Jego ekran (IPS) ma mieć przekątną 10,1″ i rozdzielczość standardową dla średniej półki – 1280 x 800 pikseli.

Pozostałe dane techniczne mają zawierać przede wszystkim 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki slotowi kart microSD, Bluetooth 4.0, WiGi 802.11 b/g/n, 1GB RAM, port microUSB, aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix oraz akumulator o pojemności 5070 mAh. Dopełnieniem całości będzie klawiatura, w której najprawdopodobniej będzie skryty dodatkowy akumulator – nie wiadomo jednak jak duży.

Urządzenie w Digitec zostało wycenione na 369 franków szwajcarskich. Nie wiadomo jednak na ile jest to prawdopodobna cena.

Co więcej, póki co nie wiadomo kiedy Asus zaprezentuje nadchodzącą hybrydę Transformer Pad TF103C.

źródło, źródło