tablet asus transformer pad 300

Asus Transformer Pad 300 – znamy ceny w USA i… w Polsce (update)

tablet asus transformer pad 300

Asusa Transformer Pad 300 nie można nazwać tanim tabletem (to określenie pozostawimy dla modeli, których cena wynosi poniżej 1000 złotych). Aczkolwiek „budżetowy Transformer Pad Infinity 700” już do niego pasuje. Urządzenie stworzone z myślą o osobach, które chcą się zapoznać z czterordzeniową Tegrą 3, ale jednocześnie nie chcą wydać na sprzęt zbyt dużej sumy pieniędzy. Patrząc na parametry techniczne modelu i materiały, z jakich został wykonany, od razu wiadomo było, że sprzęt ten będzie tańszy niż nadchodzące modele z jeszcze wyższej półki: Asus Transformer Pad Infinity 700 czy Acer Iconia Tab A700. Dziś poznaliśmy ceny Asusa Transformer Pad 300 – te oficjalne w Stanach i mniej potwierdzone w Polsce.

Na początek jednak krótkie przypomnienie specyfikacji tabletu, o którym mowa. Asus Transformer Pad 300 pracuje w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, a jednostką centralną jest wspomniana czterordzeniowa Tegra 3. Na pokładzie modelu znajdziemy ekran o przekątnej 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, aparat 8 Mpix (bez LED), kamerkę 1,2 Mpix, 1GB RAM, GPS, WiFi oraz akumulator pozwalający na 10 godzin pracy (15 godzin po podłączeniu do stacji dokującej).

A teraz do rzeczy. Ceny Asusa Transformer Pad 300 w Stanach przedstawiają się następująco (wersje bez 3G, tzw. „WiFi-only”):
– 16GB: 379 dolarów,
– 32GB: 399 dolarów,
– stacja dokująca: 149 dolarów.

Ale to nie koniec informacji dotyczących tego modelu. Jak się bowiem przekonaliśmy, tablet Transformer Pad 300 pojawił się w polskiej przedsprzedaży. Można go znaleźć na stronie sklepu EURO w konfiguracji 32GB (bez 3G) ze stacją dokującą za 2099 złotych. Nie wiadomo jednak na ile jest to oficjalna cena urządzenia, bo – jak się zdążyliśmy wielokrotnie przekonać – często w przedsprzedaży ceny są wyższe niż ostatecznie. Nie wiem jednak jak jest w tym przypadku.

Urządzenie trafi do sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: białej, niebieskiej i czerwonej.

Przy okazji warto zerknąć na ceny pozostałych hybryd tajwańskiego koncernu w tej samej konfiguracji (32GB, WiFi, stacja dokująca) w Euro, bo coś im się chyba pomyliło… Asus Transformer Prime kosztuje 2389 złotych, a Asus Transformer2399 złotych.

Dzięki Marek za podesłane info o przedsprzedaży w Euro! ;)

Aktualizacja:

Otrzymałam informację, że w Euro tablet ma być dostępny od 6 maja. Co więcej, w międzyczasie urządzenie pojawiło się także w ofercie sklepu X-KOM.pl – poniżej cennik w poszczególnych konfiguracjach:
– 32GB (bez stacji): 1699 złotych,
– 32GB + Norton: 1709 złotych,
– 32GB + stacja dokująca: 2099 złotych,
– 32GB + Norton + stacja dokująca: 2109 złotych.

Aktualizacja 2:

Mamy potwierdzenie cen od Asusa: Transformer Pad TF300 będzie dostępny w Polsce na początku maja w cenie 1699 zł (tablet) i 2099 zł (tablet ze stacją dokującą).

Dodatkowo informacje o akcesoriach:

Akcesoria opracowane dla ASUS Transformer Pad TF300 dają użytkownikom dodatkowe możliwości. Są niewielkie i lekkie, tak jak sam tablet. TranSleeve Dual to wytrzymały, podwójny pokrowiec umożliwiający oglądanie filmów i pisanie na klawiaturze. Dostępne są również kable HDMI i VGA, zewnętrzne czytniki kart SD, zewnętrzne adaptery portów USB oraz przejściówka z USB na Ethernet – wszystkie akcesoria opracowano z myślą o usprawnieniu pracy na Transformer Pad.

źródło