Zaprezentowany ASUS Transformer Book T300 Chi z ekranem WQHD najcieńszą hybrydą?

asus_book_t300_chi_najcieńszy

Swoim zwyczajem, od kilkunastu już lat, na początku czerwca mają miejsce tajwańskie targi komputerowe Computex. Nie inaczej jest w tym roku – będą się one odbywać od 3 do 6 dnia tego miesiąca. Jednak niektóre firmy lubią zapowiadać sprzęt jeszcze przed rozpoczęciem całej imprezy. W taki oto sposób ASUS zaprezentował swoją najnowszą hybrydę, którą jest Transformer Book T300 Chi. Według producenta ma to być najcieńszy 12,5-calowy tablet na rynku.

W zeszłym roku na targach Computex 2013 zaprezentowany został jeden z ciekawszych modeli serii Transformer BookTrio. Hybryda odróżnia się od większości sprzętu na rynku, posiadaniem dwóch konfiguracji podzespołowych – jednej do obsługi systemu Android, a drugiej Windows. Czy w tym roku trafimy na równie ciekawe, lecz tym razem bardziej dopracowane urządzenie?

Zapowiedziany Transformer Book T300 Chi  posiadać ma 12,5-calowy ekran WQHD, czyli będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Sercem hybrydy stanie się najprawdopodobniej procesor Intel Core nowej generacji – jaki dokładnie zostanie zastosowany – aktualnie nie wiadomo. To jednak, co ma przede wszystkim wyróżniać tablet, to jego grubość. ASUS zapewnia, że ma to być najlepszy wynik dla 12,5-calowego urządzenia. Sama część ekranowa ma mieć grubość zaledwie 7,3 mm, podczas gdy razem ze stacją dokującą nie więcej niż 14,3 mm. Dla porównania, ostatnio zaprezentowany przez Microsoft tabletSurface Pro 3 – ma grubość 9,1 mm przy minimalnie mniejszej przekątnej ekranu. Jednak w tym przypadku zastosowano zupełnie inne rozwiązanie klawiatury, która dodaje do wyniku tylko 5 mm. Całość ma wówczas grubość minimalnie mniejszą (ok. 0,2 mm) od najnowszej hybrydy ASUSa.

Czy zatem Transformer Book T300 Chi może być konkurencją dla sprzętu giganta z Redmond? Na dzień dzisiejszy trudno cokolwiek stwierdzić, gdyż ASUS wciąż nie podał pozostałych konkretnych danych dotyczących specyfikacji, ani nawet sugerowanej ceny czy daty wejścia najnowszej hybrydy do sklepów. Możliwe, że w trakcie samych targów Computex 2014 pojawi się więcej informacji na temat nowego modelu. Wówczas natychmiast Was o tym oczywiście poinformujemy.

A tymczasem – jakie jest Wasze zdanie na temat tak cienkich tabletów? Czy może pojawić się pewien dyskomfort przy użytkowaniu, przykładowo przez uczucie kruchości sprzętu? Dajcie znać w komentarzach ;-)

[źródło]