Asus Transformer Book T200TA na filmie!

Asus T100 to bardzo popularna hybryda, która doczekała się wielu zwolenników na całym świecie. Sam ostatnio się na nią przesiadłem co Wam dokładnie opisywałem w moim felietonie: „19-calowy monitor zamieniłem na 10-calową hybrydę – czy to ma sens?„. Jednak ten produkt Asusa jest już trochę czasu na rynku i wielu z Was czeka na jego następcę. Asusa T200 można na szczęście podziwiać na targach Computex 2014 w Tajpej i dzięki temu wiemy o nim już wszystko!

Specyfikacja nie zmieniła się w stosunku do tego co wiedzieliśmy już wcześniej. Asus T200 to będzie większa wersja popularnego T100. Hybryda ta jest wyposażona w 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a za moc odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3775 Bay Trail oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 32 lub 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci MicroSD, 38Whr baterię, 5-megapikselowy aparat oraz porty: micro HDMI oraz micro USB. Klawiatura dodatkowo przyniesie nam złącza USB 3.0 i 2.0 oraz gniazdo Ethernet. Oczywiście będą też wersje z 500 GB dyskiem wbudowanym. Cena w Europie ma wynieść około 399 euro.

Na pewno jest to sensowna ewolucja w dobrą stronę. Sam chętnie zmieniłbym swojego T100 na jego nieco większy odpowiednik, ale trochę szkoda, że nie powstanie odrobinę mocniejsza wersja. Gdyby dorzucić jeszcze wariant z 4 GB RAM i baterią w klawiaturze, to byłby to dla mnie niemal idealny produkt. Jedynie wizualnie przegrywa z Acerem Aspire Switch 10, którego opisywała dla Was Kasia. Na koniec macie jeszcze film przedstawiający Asusa T200TA