Asus Transformer Book Duet oficjalnie! Dwusystemowa hybryda z Androidem 4.1 i Windowsem 8.1 za 599 dolarów

asus-transformer-book-duet-2Na dzisiejszej konferencji Asusa zaprezentowany został Asus Transformer Book Duet TD300. O premierze urządzenia mówiło się już wcześniej, ale dopiero teraz znamy wszystkie szczegóły dotyczące nowej hybrydy. Jaki jest Transformer Book Duet?

Krótko po rozpoczęciu prezentacji szef Asusa, Jonney Shih, zapewnił, że Transformer Book Duet to „naprawdę pierwszy i jedyny sprzęt 4w1 na świecie”.

Urządzenie ma być jednocześnie laptopem z systemem Android, laptopem z Windowsem, tabletem z Androidem i tabletem z Windowsem. Hybryda może pracować pod kontrolą Windowsa 8.1 lub Androida 4.1 Jelly Bean. Zmiana między systemami ma być prosta (możliwa po wciśnięciu jednego przycisku) i błyskawiczna (według zapewnień Asusa całość trwa tylko cztery sekundy).

Fot. theverge.com
Fot. theverge.com

We wnętrzu zainstalowane są procesory Intel Core i7, i5 oraz i3 i 4 GB pamięci RAM. Sprzęt ma ekran o przekątnej 13,3-cala o rozdzielczości 1366×768 pikseli lub z ekranem pracującym w Full HD w wyższej wersji. Ciekawym rozwiązaniem jest dysk twardy. Tablet został wyposażony w dysk SSD o pojemności 128 GB. Pamięć można rozszerzyć wykorzystując kartę MicroSD (do 64 GB). . Po zamianie sprzętu w laptopa dostajemy dodatkowy 1 TB do dyspozycji. Niestety laptopowy rodowód ma również swoje złe strony. Asus Transformer Book Duet waży około 1,8 kilograma (sam tablet waży nieco poniżej kilograma). Dock wyposażony jest w porty USB 3.0 i USB 2.0, HDMI i port Ethernet.

Wiadomo też ile kosztować ma nowy sprzęt. Za urządzenie w wersji z procesorem Intel Core i3 i ekranem 1366 x 768 pikseli trzeba będzie zapłacić 599 dolarów, wersja z i5 pracująca w wyższej rozdzielczości to koszt 699 dolarów. Cena topowego modelu wyposażonego w procesor Intel i7 nie została jeszcze przedstawiona.

źródło