Asus Transformer AiO P1801 – Windows 8 i Android Jelly Bean w jednym za 4300 złotych | Tabletowo.pl

Asus Transformer AiO P1801 – Windows 8 i Android Jelly Bean w jednym za 4300 złotych

Dołącz do dyskusji 0

Nasz portal traktuje głównie o tabletach, więc staramy się nie pisać o innego rodzaju urządzeniach. Jednak czasem przychodzi taka chwila, kiedy trzeba złamać zasady i poinformować Was o jakimś wyróżniającym się z tłumu sprzęcie. Dziś będzie to Asus Transformer AiO P1801, o którym co prawda już kiedyś pisaliśmy, ale właśnie poznaliśmy jego polską cenę i datę dostępności. Zanim jednak o tym, przypomnijmy czym jest ten nietypowy projekt.

Tym razem, tajwański producent przeszedł samego siebie, łącząc nie do końca zwyczajny komputer, z tabletem opartym o system Android. Asus Transformer AiO P1801 to komputer PC all in one. Oznacza to, że wszystkie podzespoły znajdują się w samym monitorze, przez co urządzenie nie posiada dodatkowej obudowy. 18,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który jednocześnie jest tabletem, umieszczony został na podeście działającym jako stacja dokująca i nóżka podtrzymująca ekran. W środku znajdziemy procesor Intel Core i5 3330P (trzeciej generacji), 8GB pamięci RAM DDR3 1600MHz oraz dysk twardy o pojemności 1TB. Dodatkowo do naszej dyspozycji będzie też napęd DVD, 4 porty USB 3.0, wyjście HDMI, i Bluetooth 4.0. Układ graficzny to dedykowana jednostka NVIDII, lecz nie wiemy która. Całość działa pod kontrolą Windows 8 64bit.

Wspomniany monitor służy również jako tablet. Posiada procesor NVIDIA Tegra 3, 2GB pamięci RAM oraz 32GB wbudowanej pamięci, którą możemy rozszerzyć za pomocą karty microSD. Ekran został wyposażony także w Bluetooth 3.0 i baterię 38Whr, która ma zapewnić 5 godzin pracy. Wadą tego rozwiązania jest, jak się domyślacie, waga. Wynosi ona 2,4 kg.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość pracy z dwoma systemami jednocześnie. Tablet może pracować pod opieką Androida 4.1 Jelly Bean, a za pomocą jednego przycisku przełączyć się na Windows 8. Jak wiemy procesor Tegra 3 nie może działać z Windows 8 (tylko w wersji RT), dlatego podczas pracy na Windowsie tablet pobiera obraz ze stacji dokującej za pomocą WiFi. Dzięki temu rozwiązaniu możemy rozpocząć oglądanie filmu w jednym pomieszczeniu, a skończyć w drugim trzymając w rękach tylko wyświetlacz.

Wadą takiego rozwiązania jest cena, choć… odnoszę wrażenie, że jak za komputer z Windows 8 i tablet z Androidem w jednym, to całkiem przyzwoita kwota. Za Asusa Transformer AiO P1801 w najtańszej konfiguracji przyjdzie nam zapłacić 4300 złotych. W sprzedaży w Polsce pojawi się na początku drugiego kwartału bieżącego roku.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona