Kolejny tablet z Chrome OS wyprodukuje Asus. Marka szykuje też nowe smartfony z serii ZenFone Max M2

Wiele osób z niecierpliwością wyczekiwało tabletów z Chrome OS na pokładzie. Ku ich uciesze, w końcu zaczęły się one pojawiać – jako pierwszy taki sprzęt wprowadził na rynek Acer, a niedawno to samo zrobiło też Google. Właśnie okazuje się, że następny w kolejce jest Asus, który jednocześnie pracuje nad nowymi smartfonami z serii ZenFone Max M2.

Na temat tabletu z Chrome OS od Asusa na obecną chwilę wiadomo właściwie tylko tyle, że będzie on pracował pod kontrolą systemu od Google i zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej ~10 cali. Na razie nie znamy żadnych szczegółów odnośnie jego specyfikacji technicznej. Niewykluczone jednak, że wkrótce będziemy mieli okazję się z nimi zapoznać, ponieważ premiery tego urządzenia spodziewamy się na targach CES 2019 w Las Vegas, które rozpoczynają się 8 stycznia 2019 roku.

Przy okazji dowiadujemy się też, że Asus pracuje nad nowymi smartfonami z serii ZenFone Max M2. Co prawda Roland Quandt zastrzega, iż nie ma 100% pewności co do niektórych elementów specyfikacji, ale nie powinno być dla nikogo niespodzianką, jeśli nawet Tajwańczycy wprowadzą na rynek wiele różnych konfiguracji obu modeli, ponieważ bardzo często decydują się na taki krok.

Jeśli informacje, przekazywane przez Rolanda Quandta się potwierdzą, to Asus ZenFone Max M2 (ZB633KL) zostanie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz Full HD+, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz z układem graficznym Adreno 509, 4 GB RAM i – w zależności od konfiguracji – 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej. Model ten ma zaoferować też podwójny aparat z głównym oczkiem o rozdzielczości 13 Mpix.

Asus ZenFone Max Pro M2 (ZB631KL) ma mieć natomiast na pokładzie 6-calowy wyświetlacz Full HD+, ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512, 4 GB RAM, 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej (w zależności od konfiguracji) i potrójny aparat na tyle, w którym przynajmniej jedno oczko będzie miało rozdzielczość 13 Mpix.

Roland Quandt informuje również, że do Indii najpewniej trafią modele o oznaczeniach kodowych ZB632KL (Asus ZenFone Max M2) i ZB634KL (Asus ZenFone Max Pro M2). Nie wiadomo natomiast, kiedy oba smartfony zadebiutują oficjalnie.

Źródło: @rquandt@rquandt