Asus pożegna się z notchem w swoim stylu. Za pomocą dziwnego podwójnego slidera

Najwyraźniej Asus testuje projekt, który pozwoli na zerwanie z wycięciem w ekranie smartfona, znienawidzonym przez niektórych klientów. Taki charakterystyczny element mają w sobie ubiegłoroczne modele tego producenta, ale że notch zdążył już popaść w niełaskę, to firma szuka innych rozwiązać wzorniczych.

O takim podejściu świadczą grafiki, które udostępnił łowca przecieków, Evan Blass. Widać na nich smartfony, które charakteryzują się podwójnym sliderem – elementami wysuwanymi jednocześnie z górnej oraz dolnej krawędzi obudowy. Znajdują się w nich oczka aparatów oraz głośniki. Górny moduł zawiera w sobie przedni, podwójny aparat z diodami LED doświetlającymi twarz, zaś dolny – głośnik Harman Kardon.

Reklama

Wygląda na to, że czytnik linii papilarnych zaplanowano umieścić w ekranie, bo z tyłu, oprócz podwójnego aparatu i diody doświetlającej nie znajdziemy nic więcej. Jak zapewnia Blass, osoba, która zaprojektowała tę grafikę, była członkiem zespołu tworzącego ZenFone’a 5.

Inne grafiki, którymi podzielił się Evan, ukazują inny smartfon – również z podwójnym sliderem, ale tym razem dolny wysuwany element jest interaktywny. Ma dotykowy ekran, na którym wyświetlają się pomocnicze przyciski akcji i sterowania. Byłoby to o tyle ciekawe, że umożliwiałoby wyświetlanie odmiennych rzeczy dla każdej aplikacji. No, chyba, że Asus zawęzi jego zastosowanie jedynie do aparatu.

Odnośnie smartfonów z ciekawym podejściem do omijania notcha, to w tym miesiącu doczekamy się premiery Oppo Reno. Model ten będzie wykorzystywał klin, asymetrycznie wysuwający się z górnej części telefonu. Znajdzie się tam przedni aparat wraz z lampą błyskową. Osobliwe.

Inwencja producentów uciekających od klasycznego wycięcia w ekranie nabiera coraz to odmiennych kształtów. Taka różnorodność cieszy. Zaczynają mi się przypominać złote lata Nokii, gdzie jeden model był dziwniejszy od drugiego. Przynajmniej nie ma absolutnej nudy.

źródło: @evleaks przez PhoneArena