Asus chciał wpakować do swojego nowego flagowca 10 GB RAM, ale poległ | Tabletowo.pl

Asus chciał wpakować do swojego nowego flagowca 10 GB RAM, ale poległ

Dołącz do dyskusji 0

8 GB RAM w smartfonie już nikogo (chyba) nie dziwi, ponieważ na rynku ciągle pojawiają się kolejne urządzenia z taką właśnie ilością pamięci operacyjnej. Wydaje się więc prawdopodobne, że wkrótce ktoś wprowadzi do sprzedaży sprzęt z 10 GB RAM. Asus podobno się do tego przymierzał, ale poległ.

Dość mocno w pamięci zapisał mi się Asus ZenFone 2, ponieważ jako jeden z pierwszych smartfonów oferował 4 GB RAM. W 2015 roku było to naprawdę niewyobrażalnie ogromną ilością pamięci operacyjnej. Tym bardziej, że nawet flagowce z tamtego roku, m.in. Samsung Galaxy S6, Sony Xperia Z3+ czy HTC One M9 miały po 3 GB RAM. W tamtym czasie 4 GB robiło wrażenie.

W ciągu trzech lat sytuacja mocno się zmieniła i obecnie nikogo nie dziwi, że smartfon ma 6 GB lub nawet 8 GB RAM, aczkolwiek jednocześnie spora część producentów kurczowo trzyma się we flagowcach 4 GB RAM i nie kwapi się, aby to zmienić. I chociaż pojawia się pytanie, czy już 8 GB RAM-u to nie lekka przesada, to dość prawdopodobne wydaje się, że w najbliższej przyszłości zadebiutuje urządzenie z 10 GB RAM.

Jak donosi doskonale nam wszystkim znany (i jednocześnie bardzo wiarygodny leakster) Roland Quandt, Asus miał ambicje wpakować 10 GB RAM do swojego nowego flagowca. Najprawdopodobniej mowa tu o zaprezentowanym niedawno Asus ROG Phone, gdyż – próbując to jakoś logicznie wytłumaczyć – tylko gracze mogliby zrobić użytek z takiej ilości pamięci operacyjnej.

Asusowi jednak się to nie udało. Na przeszkodzie podobno stanęły problemy z „upchnięciem” tylu kości pod maską smartfona – zwyczajnie nie było na nie miejsca. Nie będziemy się wdawać w szczegóły, ale jest to jasny sygnał, że producenci nie zamierzają poprzestać na 8 GB RAM i jeśli im się tylko uda, to zaserwują nam urządzenia z 10 GB RAM. Pytanie tylko, po co?

Na koniec nie omieszkam Was zapytać, co sądzicie o obecności 10 GB RAM w smartfonie? Czy Waszym zdaniem ma to sens, czy to już zwyczajny wyścig na cyferki? Oddajcie też głos w poniższej ankiecie, chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat.

Źródło: @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona