Asus rezygnuje z produkcji netbooków na rzecz tabletów - Tabletowo.pl

Asus rezygnuje z produkcji netbooków na rzecz tabletów

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Asus rezygnuje z produkcji netbooków na rzecz tabletów Asus Nowości Plotki / Przecieki

Jeszcze nie tak dawno rynek komputerów podzielony był na trzy segmenty: komputery stacjonarne, notebooki i netbooki. Obecnie doszły do nich ultrabooki, tablety, hybrydowe tablety, itp. Jasne jest, że producenci będą sukcesywnie rezygnowali z produkcji sprzętu, który im się najmniej opłaca. Decyzję w tej sprawie właśnie miał podjąć jeden z tajwańskich koncernów. I wcale nie jest zaskakująca. Otóż, jak donosi Digitimes, Asus postanowił zakończyć produkcję netbooków ze względu na rosnącą popularność tabletów i zapotrzebowanie na tego typu urządzenia.

Netbooki Asusa obecne były na rynku przez pięć lat, od 2007 roku, ale w ostatnim czasie można było zauważyć znaczący spadek zainteresowania nimi wśród klientów. Wszystkie posiadały procesory z rodziny Intel Atom, więc decyzję Asusa na swojej skórze odczuje również Intel. Dobrze wszystkim znany portal Digitimes informuje, że Asus rezygnując z netbooków zamierza skupić się na tabletach i swoich hybrydach z rodziny Transformer, które skutecznie zastąpią netbooki – zwłaszcza Transformery z Windows 8 (jak Vivo Tab i Vivo Tab RT).

Digitimes donosi, że:

Jerry Shen, CEO Asusa, ostatnio potwierdził, że tajwańska firma rezygnuje z produkcji netbooków Eee PC pracujących w oparciu o procesory Atoma, jak N2600. Powodem podjęcia takiej decyzji jest wzrost zapotrzebowania na tablety i notebooki, jak również gwałtowny spadek popytu na netbooki na rynkach wschodzących.

Podobną decyzję co do zamknięcia linii produkcyjnych netbooków w najbliższym czasie ma podjąć również Acer.

Sama swego czasu korzystałam z netbooka (jak pewnie wielu Czytelników Tabletowo.pl), ale zrezygnowałam z niego na rzecz tabletu. Myślę, że sporo z Was tak zrobiło. Nie ma się więc co dziwić, że Asus zamierza skupić się na innym rynku… Idąc do sklepu z elektroniką stajemy przed półkami i trudno zdecydować się, który sprzęt kupić. Zwłaszcza, jeśli chodzi nam o mobilność. Tu mamy netbooki, tablety i ultrabooki. Trzeba jednak zauważyć, że każdy z tych segmentów rynku to inna półka cenowa, a to też ma znaczenie.

Netbook, tablet, tabletowa hybryda, ultrabook, hybrydowy ultrabook, a może tabletofon – co wybieracie?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona