ASUS przygotowuje odświeżoną wersję tabletu MeMo Pad HD 7? 18

ASUS przygotowuje odświeżoną wersję tabletu MeMo Pad HD 7?

asus_memo_pad_hd_7_dual_sim-300x245

W 2013 roku w ofercie ASUSa dośc popularnym urządzeniem był tablet MeMo Pad HD 7 – 7-calowe urządzenie z czterordzeniowym procesorem, niezłą rozdzielczością ekranu oraz Androidem 4.2. Zgodnie z recenzją Kasi model ten był mimo kilku wad dośc udaną konstrukcją, co przy niskiej cenie przyciągało klientów. Jak się okazuje, bardzo prawdopodobne jest, że niebawem ASUS wypuści na rynek odświeżoną wersję tego tabletu. W bazie danych certyfikatów Bluetooth odnaleziono bowiem wpis o nowym tablecie tajwańskiego producenta – MeMo Pad 7 K017.

Urządzenie miałoby posiadać gorszy od poprzednika ekran – również o przekątnej 7 cali, ale z rozdzielczością zaledwie 1024 x 600 pikseli. Co ciekawe, nowy ASUS miałby korzystać z procesora x86 – jednostką centralną prawdopodobnie zostanie Intel Z2520 o taktowaniu 1,2 GHz. Reszta specyfikacji ma objąć przypuszczalnie 1 GB pamięci RAM, 8 GB wbudowanej przestrzeni na dane, slot kart microSD i oczywiście Androida. Nie wiemy jakiej wersji można oczekiwać, ale bardzo możliwe, że tablet zadebiutuje z systemem 4.3, bądź 4.4.

Co ciekawe, ASUS MeMo Pad 7 2014 miałby kosztować przypuszczalnie 99 euro lub 138 dolarów. Wygląda więc na to, że byłby to jeden z najtańszych tabletów wyposażonych w procesor Intela. Kto wie, czy nie zadebiutuje on razem z innymi urządzeniami, jakie zostały odkryte w Indonezyjskim Urzędzie Certyfikacji.

Jak odnosicie się do tych plotek? Jak myślicie, byłby to słuszny ruch ze strony ASUSa?

źródło