Asus Padfone mini oficjalnie: Snapdragon MSM8226, 4,3″, dual SIM i 7-calowy dock

Asus Padfone mini

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, dziś na rodzimym rynku Asusa, tj. na Tajwanie, odbyła się oficjalna prezentacja najnowszego członka serii Padfone.

Asus Padfone Mini, bo o nim mowa, to sprzęt, na którego temat do dziś dowiedzieliśmy się całkiem sporo z wcześniejszych przecieków. A te wyłącznie się potwierdziły. I tak, smartfon faktycznie ma wyświetlacz o przekątnej 4,3″ (i rozdzielczości 960 x 540 pikseli), natomiast stacja dokująca w postaci większego ekranu – 7″ 1280 x 800 pikseli.

Urządzenie pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon MSM8226 o częstotliwości taktowania 1,4GHz oraz systemu operacyjnego Android 4.3 Jelly Bean. Na jego pokładzie znajdziemy 1GB RAM, 16GB pamięci rozszerzalnej dzięki slotowi kart microSD, dwa sloty kart SIM (dual SIM) oraz dwa akumulatory: w smartfonie o pojemności 1500 mAh oraz w tablecie: 2200 mAh (warto pamiętać, że dock może ładować telefon).

Cena Asusa Padfone Mini ma wynieść ok. 405 dolarów. Do sprzedaży w pierwszej kolejności ma trafić do Chin, Rosji, Hong Kongu, Singapuru, Indonezji i na Tajwan. Wiele jednak wskazuje na to, że w późniejszej kolejności pojawi się również w naszej części świata, ale czy w Polsce? Warto mieć na uwadze, że ostatnie hybrydy z serii Padfone omijały polski rynek.

źródło