Asus PadFone Mini wyceniony na 249 dolarów. Wersja amerykańska z gorszymi parametrami

Asus PadFone Mini za 249 dolarów

Dzisiejszy dzień bez wątpienia należy do Asusa. Na dniu prasowym, w przeddzień rozpoczęcia targów CES 2014 w Las Vegas. tajwaski koncern zaprezentował wiele ciekawych urządzeń, obok których naprawdę trudno przejść obojętnie, zwłaszcza zwracając uwagę na ich cenę. Są to: Asus Transformer Book Duet (dwusystemowa hybryda z Androidem 4.1 i Windowsem 8.1 za 599 dolarów), smartfony z serii ZenFone (ZenFone 4, ZenFone 5 i ZenFone 6 od 99 do 199 dolarów) oraz VivoTab Note 8 za 299 dolarów. Podczas tej samej konferencji, na której prezentowane były wspomniane nowości, Asus ogłosił cenę hybrydy Padfone mini, której oficjalna premiera miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. W wersji podstawowej będzie kosztowała 249 dolarów.

Padfone mini to nic innego jak mniejsza odsłona sprzętu z serii Padfone, gdzie dotychczas mieliśmy do czynienia ze smartfonami minimum 4,7″ i ekranami tabletów 10,1″. Tutaj do naszej dyspozycji zostaje oddany telefon z ekranem o przekątnej 4″, który dokuje się we wnęce znajdującej się w tylnej obudowie tabletowej części, której ekran ma 7″ (dla przypomnienia: ta część działa wyłącznie, gdy smartfon jest w niej dokowany).

Co ciekawe jednak, parametry techniczne Padfone mini w wersji amerykańskiej (dwa miesiące temu poznaliśmy tajwańską) zostały zmienione. Na jego pokładzie nie znajdziemy bowiem ekranu o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej oraz procesora Qualcomm Snapdragon. Sprzęt sprzedawany w Stanach będzie się różnił o te właśnie komponenty. Do dyspozycji Amerykanów trafi hybryda z dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2560 o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 8GB pamięci oraz rozdzielczością ekranu wynoszącą 800 x 480 pikseli.

I to wszystko w cenie 249 dolarów. Ciekawe zatem która wersja (jeśli w ogóle) będzie sprzedawana w Polsce. Póki co możemy jedynie spekulować.

źródło