Asus Padfone Infinity Lite – nadchodzi tańsza hybryda z serii Padfone

asus-padfone-infinity-lite

Ostatnimi czasy seria hybryd Asusa z serii Padfone znacznie się rozrosła. Ledwie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy poznaliśmy jej dwóch nowych członków: Padfone Mini oraz Padfone E. A wiele wskazuje na to, że już niebawem dołączy do nich kolejny produkt. Ma nim być Asus Padfone Infinity Lite.

Sądząc po nazwie będzie to tańsza wersja zaprezentowanego w trzecim kwartale ubiegłego roku modelu Padfone Infinity. Na to również wskazują wstępne parametry techniczne urządzenia, które znalazły się dziś w sieci.

Wynika z nich, że Padfone Infinity Lite będzie oferował procesor Qualcomm Snapdragon 400, 8 lub 16GB pamięci wewnętrznej, 1GB RAM oraz aparat 5 Mpix (dla zainteresowanych, Infinity: Snapdragon 800, 16/32GB pamięci, 2GB RAM i 13 Mpix). Nie wiadomo również jaką przekątną będzie miał ów smartfon oraz jakiej wielkości będzie wyświetlacz rozszerzający jego możliwości, choć przez nawiązanie do Infinity skłaniam się raczej ku 10-calowemu niż 7-calowemu (jak w Padfone Mini).

Biorąc pod uwagę znaczne różnice w parametrach technicznych obu modeli, Asus Padfone Infinity Lite powinien pochodzić ze średniej półki cenowej. Trudno jednak cokolwiek powiedzieć w tej kwestii, dopóki nie poznamy oficjalnych informacji pochodzących bezpośrednio od tajwańskiego koncernu.

Kto wie, może szczegóły poznamy już na MWC 2014.

źródło