Asus Padfone E

Asus Padfone E z Dual SIM, ekranem 4,7″, Snapdragonem 400 i aparatem 13 Mpix

Asus Padfone E

Coraz trudniej połapać się w przedstawicielach konkretnej serii urządzeń danego producenta, nawet, jeśli na bieżąco śledzi się kolejne nowości. Podobna sytuacja ma miejsce w serii Padfone od Asusa. Na targach technologicznych w ciągu ostatnich miesięcy poznaliśmy sporo produktów, z których niestety żaden nie trafił do sprzedaży w Polsce (tu można było dostać w oficjalnej dystrybucji jedynie Padfone’a pierwszej generacji). Dziś tajwański koncern rozszerzył swoje portfolio o kolejny produkt: Asusa Padfone E.

Jak na członka serii Padfone przystało, mamy do czynienia z pełnoprawnym smartfonem z ekranem Super IPS o przekątnej 4,7″, który możemy wsunąć we wnękę znajdującą się z tyłu 10,1-calowego wyświetlacza (należy pamiętać, że bez smartfona większa część zestawu nie działa). Rozdzielczość obu ekranów do najwyższych nie należy: 1280 x 800 pikseli.

Padfone E działa dzięki czetrordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 400 (Cortex A7) o częstotliwości taktowania 1,4GHz z Adreno 305, natomiast systemem operacyjnym jest z całą pewnością system Android, ale nie wiadomo z której wersji. Od swoich poprzedników różni się obecnością dwóch slotów kart SIM, czyli technologii dual SIM.

Pozostałe parametry modelu zawierają przede wszystkim aparat o rozdzielczości 13 Mpix, 1GB RAM, Bluetooth 4.0, WiFi, 16GB pamięci wewnętrznej oraz akumulator o pojemności 1280 mAh (w stacji dokującej jest jeszcze drugi – 5000 mAh).

Asus Padfone E trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności na rynku tajwańskim i będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Jego koszt to, w przeliczeniu, ok. 410 euro.

Asus Padfone E

 

źródło