Asus Padfone 2 zaktualizowany do Androida 4.4 Kit Kat - prawie dwuletni sprzęt ze wsparciem producenta - Tabletowo.pl

Asus Padfone 2 zaktualizowany do Androida 4.4 Kit Kat – prawie dwuletni sprzęt ze wsparciem producenta

Dołącz do dyskusji 0

Nie ukrywam, że tą informacją jestem pozytywnie zaskoczona. W momencie premiery, pod koniec 2012 roku, Asus Padfone 2 prezentowany był z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich z zapowiedzianą rychłą aktualizacją do wersji 4.1 Jelly Bean. System faktycznie szybko został zaktualizowany, bo już kilka miesięcy później, gdy sprzęt trafił do mnie na testy (a warto przypomnieć, że nigdy nie był oficjalnie sprzedawany w Polsce), pracował pod kontrolą właśnie „żelki” 4.1. Od tamtej pory minęło już półtora roku, a w tym czasie Padfone 2 dostał tylko jedną, drobną aktualizację oprogramowania. Zmieniło się to dzisiejszej nocy!

Na stronie tajwańskiego koncernu poświęconej Asusowi Padfone 2 (tutaj) możemy znaleźć paczki aktualizacyjne zawierające Androida 4.4 Kit Kat. Jest ich sporo i przeznaczone są dla sprzętu pochodzącego z różnych lokalizacji (WWE, JP, RU, CN, HK, STARHUB, TW i CHT). Z tego, co widzę i czego doświadczyłam na swoim egzemplarzu, aktualnie dostępna jest jedynie wersja do manualnej instalacji – brak OTA.

Android 4.4 Kit Kat dla Asusa Padfone 2 cieszy potrójnie, bo w międzyczasie nie otrzymał aktualizacji ani do 4.2, ani 4.3. Można mieć jednak pewność, że Android 4.4 będzie ostatnią aktualizacją przewidzianą dla tego urządzenia. Z jednej strony nie ma się co dziwić, bo i tak producent zapewnił tu prawie dwuletnie wsparcie dla modelu, ale z drugiej – chciałabym mieć cichą nadzieję, że do końca roku uda się jeszcze Asusowi popracować nad Androidem L i wydać dla tego właśnie sprzętu. Choć wiem, że to mało realne.  Swoją drogą, szkoda, że niewiele produktów, także Asusa, faktycznie może się pochwalić dwuletnim wsparciem producenta… Ale to temat na zupełnie inny wpis.

Jako że mój Padfone 2 ma oprogramowanie SKU WWE, za chwil kilka zabiorę się pewnie za jego aktualizowanie. Z kolei zainteresowanych urządzeniem odsyłam do jego recenzji.

Dzięki Tomasz za info! ;)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona