Ciekawa informacja obiegła świat. Asus nie wyklucza możliwości zakupu… HTC

Bardzo ciekawa informacja z punktu widzenia zarówno typowego obserwatora rynku nowych technolgii, jak również fanów Asusa i HTC, obiegła dziś świat. Wynika z niej, że Asus może być zainteresowany zakupem HTC!

Reklama

Asus w głównej mierze zajmuje się produkcją laptopów, ale jest też obecny w innych gałęziach rynku – tabletach i smartfonach, gdzie – zwłaszcza w tym ostatnim – radzi sobie coraz lepiej. HTC natomiast z jednego z gigantów smartfonowego świata powoli staje się którymś z kolei graczem, któremu nie wiedzie się najlepiej (niech świadczy o tym fakt, przychody firmy w ostatnich miesiącach zamiast rosnąć – maleją, a wartość marki z 33,8 mld dolarów w 2011 spadła do 2 mld dolarów obecnie).

Żeby nie być gołosłowną. Z danych opublikowanych przez Garnetra wynika, że Asus w pierwszym kwartale 2015 roku stanowił czwartą siłę na rynku komputerów (po Lenovo, HP i Dellu), mając 7,4% udziałów w tym rynku. HTC natomiast nie łapie się nawet do pierwszej piątki największych graczy smartfonowego rynku (wyprzedzają firmę między innymi Samsung, Apple, Lenovo+Motorola, Huawei, LG, Xiaomi…). Trudno zatem nie odnieść wrażenia, że fuzja obu firm mogłaby przynieść obopólne korzyści.

Co ciekawe, informacja o zainteresowaniu w szeregach Asusa firmą HTC nie padła z ust byle kogo. Sam Johnny Shih miał stwierdzić, że nie wyklucza możliwości nabycia HTC. Mimo wszystko jednak szanse na przejęcie są niewielkie, co potwierdza CFO Asusa, David Chang.

źródło: Reuters, PhoneArena