Asus MeMo Pad ME572C/ME572CL – pierwszy naprawdę ciekawy tablet dla kobiet!

Jedną z pierwszych konferencji prasowych podczas targów IFA 2014, a właściwie jeszcze przed ich rozpoczęciem (oficjalnie, dla wszystkich, ruszają 5.09., dzień wcześniej jest dzień prasowy), zorganizował Asus. W berlińskim Classic Remise poznaliśmy najnowszych przedstawicieli portfolio tajwańskiego koncernu, choć… odniosłam wrażenie, że skądś już je znam (zwłaszcza zegarek ZenWatch). Zacznijmy od chyba najciekawszej tabletowej nowości Asusa, czyli znacznie odświeżonego Asusa Memo Pad 7 o nazwie kodowej ME572C/ME572CL.

Reklama

Urządzenie, na tle wcześniejszych przedstawicieli rodziny Memo Pad 7, wyróżnia się przede wszystkim typowo damskim wzornictwem. Koreański koncern określa go jako „inspirowany kopertówkami i torebkami”. I trudno tego podobieństwa nie dostrzec. Dodatkowo produkt ten jest stosunkowo cienki, ma 8,3 mm grubości, i lekki – jego waga wynosi 269 gramów.

Ale fakt, że wyglądem jest to typowo damski sprzęt, nie świadczy wcale o złych parametrach technicznych. Nowy MeMo Pad oferuje bowiem 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3560 o częstotliwości taktowania do 1,83GHz (64-bitowy) oraz Androida 4.4 KitKat z autorską nakładką ZenUI. Urządzenie posiada także 16GB/32GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD, aparat 5 Mpix, kamerka 2 Mpix oraz głośniki frontowe.

I teraz najważniejsze: cena. Asus MeMo Pad ME572C wyceniony został na 199 euro. W sprzedaży będzie dostępna również wersja z LTE (ME572CL), aczkolwiek jego cena nie została ujawniona.

Sprzęt trafi na półki sklepowe na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2014 roku w kilku wersjach kolorystycznych: czerwonej, złotej i czarnej. W Polsce ME572C ma się pojawić w tym roku.

Mimo tego, że MeMo Pada ME572C jeszcze nie było mi dane trzymać w rękach, wydaje mi się, że będzie to jeden z ciekawszych tabletów przeznaczonych dla nowoczesnych kobiet. Na zdjęciach prasowych i slajdach prezentuje się świetnie, do tego oferuje parametry techniczne, które powinny zapewnić zadowalający komfort użytkowania.

_

Jutro powinnam mieć więcej czasu, by zerknąć na ten tablet z bliska – tym bardziej, że jest to pierwszy MeMo Pad z ekranem o rozdzielczości wyższej niż 1280 x 800 pikseli. Tymczasem muszę przeteleportować się na konferencję Samsunga – Galaxy Note 4 wzywa.

MeMO Pad 7 ME572CCL Gold01_C

MeMO Pad 7 ME572CCL family02