Asus MeMo Pad ME572C trafia do sprzedaży w Polsce

Asus zaprezentował MeMo Pad ME572C podczas targów IFA 2014 w Berlinie. Dopiero teraz urządzenie oficjalnie trafi na półki sklepowe w Polsce. Cena jest do przyjęcia.

Reklama

Asus MeMo Pad ME572C został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.4.2 KitKat, który jest napędzany czterordzeniowym, a przy tym 64-bitowym procesorem Intel Atom Z3560 o częstotliwości taktowania maksymalnie 1,83 GHz. Jednostka otrzymała wsparcie ze strony 2-gigabajtowej pamięci RAM.

Reklama

W urządzeniu od Asusa znajdziemy 5-megapikselowy aparat główny oraz przednią, 2-megapikselową kamerkę. Na dane użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart MicroSD o maksymalnie 64 GB. Asus MeMo Pad ME572C jest wyposażony jedynie w Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS, zabrakło natomiast modemu 3G oraz LTE. Całość dopełnia akumulator o pojemności 3950 mAh.

Specyfikacja jest znana już kilka dobrych miesięcy, dziś poznaliśmy oficjalną cenę. Asus MeMo Pad ME572C został wyceniony na 899 złotych i będzie dostępny w sprzedaży za kilka dni, dokładnej daty nie znamy. Asus MeMo Pad ME572C jest również dostępny już teraz w sklepie x-kom w tej samej cenie, którą proponuje producent oraz 20 złotych taniej w sklepie internetowym redcoon.

Mimo tego, że tablet dopiero pojawia się na polskim rynku, Kasia miała okazję już go przetestować. Zainteresowanych recenzją odsyłam pod ten adres.