Asus Memo Pad HD 7 test, recenzja

Asus Memo Pad HD 7 za 699 złotych – już testujemy!

Asus Memo Pad HD 7 test, recenzja

W ostatnim czasie w komentarzach najczęściej pojawiają się prośby o testy dwóch markowych tabletów, których cena zamyka się w 700 złotych. Mam na myśli Asusa Memo Pad HD 7, który właśnie do nas trafił oraz Acera Iconia A1-810, nad zdobyciem którego usilnie pracuję. Koszt obu to 699 złotych, więc nie ma się co dziwić, że zainteresowanie nimi jest wysokie. Dziś Waszą uwagę chciałam skupić na pierwszym z wymienionych urządzeń, mianowicie Asusie Memo Pad HD 7.

Nie każdy może sobie pozwolić na wypasiony tablet za czterocyfrową kwotę, a i nie każdemu takowy jest potrzebny, co wałkujemy na łamach Tabletowo.pl od dawien dawna. Dla właśnie takich osób Asus i pozostali rynkowi giganci tworzą sprzęt, który można nabyć za mniejsze pieniądze i wcale nie oznacza to, że jest zły. Jak w każdym tego typu przypadku musimy mieć świadomość, że z pewnością producent, tu konkretnie tajwański Asus, by móc zaoferować niską cenę końcową urządzenia, musiał pójść na pewne kompromisy i ustępstwa. Wkrótce dowiecie się więcej na ten temat, a tymczasem przyjrzyjmy się jego parametrom technicznym, które na papierze (pamiętając, że cena tabletu to 699 złotych) przedstawia się bardzo dobrze:

– ekran IPS 7″ 1280 x 800 pikseli, Corning Fit,
– Android 4.2 Jelly Bean,
– czterordzeniowy procesor Mediatek MTK MT8125 o częstotliwości taktowania 1,2GHz z PowerVR SGX544,
– 16GB pamięci wewnętrznej,
– 1GB RAM,
– GPS,
– Bluetooth,
– WiFi 802.11 b/g/n,
– port microUSB,
– 3.5 mm jack audio,
– slot kart microSD,
– akumulator o pojemności 3950 mAh,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1 Mpix,
– wymiary: 200 x 122 x 11 mm,
– waga: 360 g.

Jak już wspomniałam, tablet przywędrował do mnie na testy (a wraz z nim otrzymałam również dwa etui: TransCover oraz Persona Cover). Zanim jednak solidnie zabiorę się za maglowanie samego urządzenia, jak i akcesoriów, chętnie dowiem się, na co powinnam zwrócić szczególną uwagę pod czas jego testowania i na czym najbardziej Wam zależy. Podzielcie się w komentarzach swoimi sugestiami i życzeniami co do recenzji końcowej oraz pytaniami odnośnie samego tabletu. Na pewno wszystkie wezmę pod uwagę publikując test i przegląd wideo urządzenia.

AKTUALIZACJA:

Recenzja jest dostępna pod tym adresem.