ASUS MeMO Pad 7 ME176C z Intel Atom Z3745 i Androidem KitKat – premiera na Computex 2014


asus-memo-pad-7-me176c-1

Reklama

O tym, że Asus w połowie roku zamierza zaprezentować kolejną generację serii tabletów MeMO Pad, czyli tych ze średniej półki cenowej, wiemy już od jakiegoś czasu. Ostatnio poznaliśmy nowego Asusa MeMO Pad 8, a dziś już mamy pierwsze bardziej konkretne informacje dotyczące Asusa MeMO Pad 7 (2014), którego oznaczenie kodowe to ME176C. Wciąż nie są to oficjalne informacje pochodzące bezpośrednio od producenta, ale dają szeroki obraz tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym 7-calowcu tajwańskiego koncernu.

MeMO Pad 7 ME176C ma być kolejnym przedstawicielem tabletów opartych o procesor Intela – w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z czterordzeniowym SoC Intel Atom Z3745. Oczywiście w dalszym ciągu będzie to sprzęt działający pod kontrolą Androida – najprawdopodobniej 4.4.2 KitKat (wcześniejszej wersji bym się już nie spodziewała) z autorską nakładką producenta, ZenUI, znaną ze smartfonów Asusa, Zenfone, których niestety w Polsce nie ma szans dostać (nie wiadomo czy ich premiera w ogóle jest przewidziana w naszym kraju…).

Reklama

Nadchodzący tablet Asusa nie będzie zachwycał pod względem wyświetlacza – będzie oferował standardowy ekran, jak w każdym sprzęcie z niższej i średniej półki. Będzie to 7-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Całość zamknięta będzie w obudowie o grubości 9,6 mm, natomiast waga tabletu będzie wynosiła 295 gramów.

Za czas działania urządzenia ma odpowiadać akumulator o pojemności 3910 mAh. Na jego pokładzie ma nie zabraknąć również 1GB RAM, 8GB/16GB pamięci wewnętrznej, slotu kart microSD, aparatu 5 Mpix, kamerki 2 Mpix, portu microUSB, jak również GPS, Bluetooth 4.0 oraz WiFi.

Cena Asusa MeMO Pad 7 ME176C ma się zamknąć w 149 euro (oczywiście w wersji podstawowej). Jego premiera ma mieć miejsce podczas targów Computex 2014 – na początku czerwca.

asus-memo-pad-7-me176c-4

źródło, źródło

  1. Bardzo ciekawi mnie w którą stronę pójdą producenci tabletów na Androidzie z Atomami. Do wyboru będzie Bay Trail-T (Z37X5) i Moorefield (35XX) – oba oparte na architekturze Silvermont 22 nm. Ten drugi dedykowany jest bardziej smartfonom, ale już wiadomo, że trafi np. do nowego MeMo Pada 8. Zobaczymy co powiedzą benchmarki i testy bateriożerności. Można spodziewać się, że Moorefield będzie oszczędniejszy jeśli chodzi o zużycie energii, ale najprawdopodobniej mniej wydajny obliczeniowo. Mimo tej samej architektury rdzeni CPU, zastosowano inne GPU. Bay Trail-T ma Intel HD Graphics, a Moorefield PowerVR G6430 z czteroklastrowym designem, takim jak w A7. Tutaj dopatruje się przewagi Bay Trail. Moorefield ma z kolei dedykowany system koprocesora do obliczeń w tle typu analiza z sensorów i głośników – przy minimalnym poborze mocy. Dodatkowo, współpracuje z intelowym modemem LTE XMM 7160, więc jeśli producenci będą chcieli promować tablety z łącznością – zapewne chętniej będą sięgać po Moorefielda (szczególnie w małych, 7-8 calowych tabletach, phabletach czy „fonepadach”).

    1. na tabletowo to nawet komentarze mają więcej rzetelnych informacji niż artykuły na antywebie ;)

    2. Czy wszystkie Atomy od Z3740 do Z3795 mają ten sam układ graficzny? No wiem że to Intel HD Graphics i że różnią się pewnie częstotliwością taktowania rdzeni, ale czy to jedyna różnica? Zadałem pytanie bo po komentarzu widzę, że jesteś zorientowany technicznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama