ASUS MeMO Pad 7 ME176C z Intel Atom Z3745 i Androidem KitKat – premiera na Computex 2014


asus-memo-pad-7-me176c-1

O tym, że Asus w połowie roku zamierza zaprezentować kolejną generację serii tabletów MeMO Pad, czyli tych ze średniej półki cenowej, wiemy już od jakiegoś czasu. Ostatnio poznaliśmy nowego Asusa MeMO Pad 8, a dziś już mamy pierwsze bardziej konkretne informacje dotyczące Asusa MeMO Pad 7 (2014), którego oznaczenie kodowe to ME176C. Wciąż nie są to oficjalne informacje pochodzące bezpośrednio od producenta, ale dają szeroki obraz tego, czego możemy się spodziewać po nadchodzącym 7-calowcu tajwańskiego koncernu.

MeMO Pad 7 ME176C ma być kolejnym przedstawicielem tabletów opartych o procesor Intela – w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z czterordzeniowym SoC Intel Atom Z3745. Oczywiście w dalszym ciągu będzie to sprzęt działający pod kontrolą Androida – najprawdopodobniej 4.4.2 KitKat (wcześniejszej wersji bym się już nie spodziewała) z autorską nakładką producenta, ZenUI, znaną ze smartfonów Asusa, Zenfone, których niestety w Polsce nie ma szans dostać (nie wiadomo czy ich premiera w ogóle jest przewidziana w naszym kraju…).

Nadchodzący tablet Asusa nie będzie zachwycał pod względem wyświetlacza – będzie oferował standardowy ekran, jak w każdym sprzęcie z niższej i średniej półki. Będzie to 7-calowa matryca IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Całość zamknięta będzie w obudowie o grubości 9,6 mm, natomiast waga tabletu będzie wynosiła 295 gramów.

Za czas działania urządzenia ma odpowiadać akumulator o pojemności 3910 mAh. Na jego pokładzie ma nie zabraknąć również 1GB RAM, 8GB/16GB pamięci wewnętrznej, slotu kart microSD, aparatu 5 Mpix, kamerki 2 Mpix, portu microUSB, jak również GPS, Bluetooth 4.0 oraz WiFi.

Cena Asusa MeMO Pad 7 ME176C ma się zamknąć w 149 euro (oczywiście w wersji podstawowej). Jego premiera ma mieć miejsce podczas targów Computex 2014 – na początku czerwca.

asus-memo-pad-7-me176c-4

źródło, źródło