Asus ME172V – tańszy odpowiednik Nexus 7 | Tabletowo.pl

Asus ME172V – tańszy odpowiednik Nexus 7

Dołącz do dyskusji 0

27 czerwca, podczas konferencji otwierającej Google I/O zaprezentowany został jeden z najbardziej wyczekiwanych tabletów internetowych tego roku – Nexus 7, który z początku oferowany był w dwóch wersjach – z 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci. Ostatnio zaś zadebiutował model o zwiększonej pojemności oraz z wbudowanym modemem 3G, który do sprzedaży w Polsce najprawdopodobniej trafi 6 grudnia. Dochodzą do nas jednak wieści, że ASUS planuje w najbliższym czasie wprowadzić do sprzedaży, nieco słabszy model – ME172V.

Najnowsza propozycja tajwańskiego koncernu kierowana będzie na afrykański rynek i zadebiutuje najprawdopodobniej w sugerowanej cenie detalicznej – po przeliczeniu po dzisiejszym kursie – wynoszącej 720 złotych. Zaoferuje 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor VIA WM8950 o nieznanej częstotliwości taktowania z chipem graficznym Mali-400, który otrzyma wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM. Na dane oraz multimedia producent zdecydował się zaimplementować pamięć wbudowaną o wielkości 8 GB, jednak nie zapominał w tym wypadku o czytniku microSD obsługującym karty do 32 GB.

Nie zabraknie również akumulatora o pojemności 4270 mAh oraz 1-megapikselowej frontowej kamerki internetowej. Całością zarządzać będzie system Google Android 4.1 Jelly Bean.

Jak widać nie jest to jeszcze wyczekiwany przez wielu tablet za 99 dolarów, jednak wszystko zmierza ku temu. ASUS jest nadal zainteresowany produkcją tańszych i bardziej dostępnych urządzeń dla przeciętnego zjadacza zupy pomidorowej, toteż jest to tylko kwesta czasu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona