Asus ma ambitne plany: chce w przyszłości sprzedawać 35-40 milionów smartfonów każdego roku 17

Asus ma ambitne plany: chce w przyszłości sprzedawać 35-40 milionów smartfonów każdego roku

Asus z powodzeniem działa na wielu rynkach, jednak segment smartfonów nie jest w jego przypadku „kurą, znoszącą złote jaja”. Tajwańczycy się jednak nie poddają. Co więcej, zdaniem samego CEO, Jerry’ego Shena, będą w przyszłości każdego roku sprzedawać od 35 do nawet 40 milionów urządzeń.

Nie da się ukryć, to bardzo ambitne plany. Głównie dlatego, że Asus, po bardzo udanym starcie, w ubiegłym roku nie zdołał „wyrobić” planu. W 2016 roku dostarczono bowiem do rąk klientów 20 milionów smartfonów, podczas gdy na początku zakładano, że będzie to 30 milionów. W takiej skali, 10 milionów to ogromna różnica.

W dodatku, biorąc pod uwagę fakt, że na całym świecie sprzedaje się coraz mniej smartfonów (wzrosty rok do roku są już tylko jednocyfrowe), wydaje się, iż deklaracje Asusa są wyłącznie „marzeniami ściętej głowy”. Tajwańczycy jednak zdecydowanie bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość.

Jak wspomniałem, w 2016 roku sprzedali ~20 milionów smartfonów. Jest to o 5% więcej niż w roku poprzednim. Z kolei na „wybranych” rynkach odnotowano aż 20% wzrosty w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego szacuje się, że jeżeli trend ten się utrzyma, to w przeciągu trzech lat roczna sprzedaż sięgnie poziomu 35-40 milionów urządzeń.

Przy okazji, Jerry Shen zdradził, że w drugim kwartale 2017 roku możemy spodziewać się premiery pierwszych przedstawicieli serii ZenFone 4.

*Na zdjęciu wyróżniającym Asus ZenFone 3 Max (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: DigiTimes