Reklama

ASUS K00S zadebiutuje jako nowy Fonepad?

ASUS K00S fonepad

Reklama

W maju miałam okazję testować dla Was Asusa Fonepad pierwszej generacji. Jakiś czas później, we wrześniu, w Berlinie zaprezentowany został jego następca. Zmieniło się przede wszystkim umiejscowienie głośników – z tylnego dołu przeniosły się na front urządzenia oraz jednostka centralna – z Intel Atom Z2420 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz na dwurdzeniowy procesor Intel Clover Trail Plus Z2560 1,6GHz. Wiele wskazuje na to, że tajwański koncern szykuje już trzecią generację modelu. Mowa o produkcie o nazwie kodowej K00S, który ma być nowym Fonepadem.

Urządzenie o tej właśnie nazwie zostało zgłoszone do WiFi Alliance w celu otrzymania stosownego certyfikatu WiFi. Stąd też dowiedzieliśmy się, jakich parametrów technicznych możemy spodziewać się po tym modelu. Wiele również wskazuje na to, że zmianie ulegnie materiał, z którego wykonane zostanie obudowa modelu – na błyszczący plastik.

I tak, w dalszym ciągu mamy mieć do czynienia z 7-calowym (1280 x 800 pikseli) tabletem umożliwiającym dzwonienie jak że zwykłego telefonu oraz wysyłanie SMS-ów, którego jednostką centralną ma być ponownie dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz. Na jego pokładzie ma się znaleźć aparat 5 Mpix, kamerka 3 Mpix, 1 GB RAM, WiFi, Bluetooth, slot kart pamięci oraz port microUSB. Tablet ma pracować pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean i ważyć 340 g.

źródło