ASUS i jego innowacja – hybryda Transformer Book Trio

To nie koniec nowości z konferencji ASUSa na targach Computex 2013! Kolejnym urządzeniem, które przeżyło swój debiut, jest Transformer Book Trio. Co to dokładnie jest? Według tajwańskiego koncernu 3-w-1: laptop, tablet oraz komputer PC. W jaki sposób?

Urządzenie ma składać się z dwóch części – tabletu oraz stacji dokującej. To rozwiązanie znamy już z większości hybryd dostępnych aktualnie na rynku. Co więc wyróżnia Transformera Book Trio? W stacji dokującej znajdują się podzespoły które umożliwią uruchomienie systemu Windows po podłączeniu jej do jakiegokolwiek ekranu! Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest już nowością. Co to oznacza w praktyce? System Windows 8 będzie dostępny na hybrydzie tylko przy podłączonej stacji dokującej. Po odłączeniu tabletu od docka będziemy mogli korzystać tylko z Androida, natomiast przy złączonych częściach przełączanie systemów umożliwi specjalny fizyczny przycisk.

Specyfikacja urządzenia wygląda następująco: 11,6-calowy ekran o rozdzielczości FullHD, dwa(!) procesory – Core i7-4500U dla Windowsa 8 oraz Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2 GHz dla Androida (Jelly Bean). Baterie również będą osobne dla każdego z systemów. I tak wersja „okienkowa” otrzyma zasilanie z 33Wh akumulatora, podczas gdy „robocikowa” 19Wh. Jeżeli chodzi o pojemność, to w stacji dokującej (Windows) odnajdziemy dysk twardy o pojemności 1 TB, a w tablecie (Android) 64 GB pamięci flash. Cena urządzenia nie została podana, ale data premiery już tak – ma to być 3 kwartał tego roku.

Aktualizacja: Jak słusznie zauważył czytelnik sulo, podobne urządzenie zaprojektowało Lenovo – pisaliśmy już kiedyś o tym. Jednak produkt ten był bardziej ograniczony i oczywiście słabszy sprzętowo od zapowiedzianego Transformer Book Trio. I co najważniejsze – nigdy oficjalnie nie wszedł do sprzedaży.

[grafika]