Asus Fonepad Note 6 wyceniony na 399 euro (wideo)

Asus Fonepad Note 6 wyceniony na 399 euro

Reklama

Mam w roku wybrane trzy miesiące, które lubię najbardziej: styczeń ze względu na CES w Las Vegas, luty – MWC w Barcelonie i wrzesień – IFA w Berlinie. To właśnie na ostatnim z wymienionych wydarzeń Asus zaprezentował w tym roku swój pierwszy tabletofon. W dodatku z rysikiem. Mowa o Asusie Fonepad 6, którego cenę i dostępność w sprzedaży właśnie poznaliśmy przy okazji debiutu w sieci pierwszego wideo reklamującego produkt. Zerknijcie okiem:

Fonepad 6 to typowy przedstawiciel popularnych obecnie tabletofonów. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Super IPS+ o przekątnej 6″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, procesor Intel Atom Z2580 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 2GB RAM oraz Androida 4.2 Jelly Bean. Na jego pokładzie znajdziemy również aparat 8 Mpix, GPS z Glonass, akumulator o pojemności 3200 mAh, Bluetooth, kamerkę 1,2 Mpix oraz port microUSB.

Tabletofon Fonepad 6 na IFA 2013 nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia. Wyglądał bardzo zabawkowo (za dużo plastiku) i działał tak, jakby to była typowa próbka inżynieryjna, a nie końcowe urządzenie – co na targach mogło oczywiście się zdarzyć, ale nikt o tym głośno nie mówił. Z tym większą ciekawością czekam na możliwość przetestowania tego modelu, by przekonać się czy jestem w stanie zmienić zdanie na jego temat.

Asus Fonepad 6 trafi do sprzedaży w połowie listopada w cenie wynoszącej 399 euro. Zapewne jakiś czas później zadebiutuje również w naszym kraju.

źródło