Asus Fonepad ME372CL z LTE za 279 euro – pierwsze wrażenia z MWC 2014

asus-fonepad-7-me372cl-mws2014-tabletowo-02

Reklama

Tegoroczne targi MWC w Barcelonie Asus postanowił potraktować nieco po macoszemu. Na swoim stoisku (a i owszem, nie było konferencji Asusa w tym roku) zaprezentował bowiem w sumie tylko dwie nowości, z których jedna, Fonepad ME175CG, jest już nam dobrze znana – dostępna na polskim rynku od kilku dni, podobnie jak jego wideorecenzja na Youtube, nagrana przeze mnie. Prawdziwą nowością, choć też nie do końca, jest Asus Fonepad 7 ME372CL, któremu postanowiłam przyjrzeć się nieco bliżej podczas wizyty na stoisku tajwańskiego koncernu.

„Nie do końca nowość”, gdyż jest to swego rodzaju odgrzewany kotlet. Jak już informowałam przy okazji jego oficjalnej premiery, nie jest to bowiem nic innego, jak Fonepad 7 ME372CG, tyle że z LTE zamiast 3G. Pod względem zastosowanych komponentów, poza oferowaną łącznością, nie zmieniło się tu zupełnie nic.

Póki co tablet pracuje w oparciu o Androida Jelly Bean, jednak okazało się – już po nagraniu wideo, że przewidziana została dla niego aktualizacja do Androida 4.4 Kit Kat – być może nawet przed wypuszczeniem na rynek. Wraz z nią Fonepad ME372CL otrzyma interfejs użytkownika autorstwa Asusa, mianowicie ZenUI. I o ile teraz urządzenie działa zadowalająco, tak naprawdę z oceną tego aspektu należy poczekać na nowszą wersję systemu oraz nakładkę producenta – to wiele zmieni.

asus-fonepad-7-me372cl-mws2014-tabletowo-01

Miałam okazję trzymać w rękach dwie wersje kolorystyczne produktu: ciemną (ciemno-szarą, granatową lub, jak kto woli, czarną – nie jestem w stanie określić co to za barwa ;)) oraz białą. Co ciekawe, o ile w przypadku pierwszej z nich bezsprzecznie mamy do czynienia z błyszczącą obudową, tak w drugim obudowa wydaje się matowa – nie mieni się tak, jak ciemny odpowiednik. Dla mnie to plus jasnej wersji modelu. Oba wykonane są z tworzywa sztucznego, do którego jakości wykonania nie można mieć zastrzeżeń.

Asus Fonepad 7 ME372CL ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych miesięcy (nie pytajcie kiedy w Polsce – tego, na razie, nie wiadomo). Europejska cena modelu w wersji z 16GB i LTE ma wynosić maksymalnie 279 euro (choć mówi się o niższej kwocie – może nawet 249 euro).

I tak, do naszej dyspozycji otrzymujemy:
– dwurdzeniowy procesor Intel Clover Trail Plus Z2560 1,6GHz z SGX544MP2 400MHz,
– 1GB RAM,
– Android Jelly Bean,
– 8/16GB pamięci wewnętrznej,
– ekran IPS 7″ 1280 x 800 pikseli,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1,2 Mpix,
– Bluetooth 4.0,
– slot kart microSD,
– port microUSB,
– aGPS z Glonass,
– LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n,
– możliwość wykonywania rozmów telefonicznych jak ze zwykłego telefonu,
– frontowe głośniki,
– akumulator o pojemności 3950 mAh,
– wymiary: 120 x 196,8 x 10,5 mm,
– waga: 340 g.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze wrażenia z użytkowania tego modelu podczas targów MWC 2014 oraz galerię: