ASUS FonePad K012 na horyzoncie – Intel Atom Z2560, 1 GB RAM oraz Android 4.3

ASUS znany jest na tabletowym rynku przede wszystkim ze swoich urządzeń wyposażonych w dokowane klawiatury z serii Transformer. Ostatnio właśnie tego typu tablet trafił na nasz warsztat, bowiem Piotr już testuje dla Was ASUSa Transformera Book Trio z Androidem i Windowsem 8. Mimo że tajwański producent wydaje na świat dużo innowacyjnych urządzeń, to firma nie zapomina o tradycyjnych, tanich tabletach z Androidem, które sprzedają się przecież jak ciepłe bułeczki. Niebawem do udanej linii Fonepad dołączy nowy tablet, który powinien zainteresować osoby z mniejszym budżetem. nadchodzi ASUS FonePad K012.

Urządzenie będzie posiadało 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2560 o taktowaniu 1,6 GHz, GPU PowerVR SGC544MP2, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz zaledwie 8 GB wbudowanej przestrzeni na dane i aplikacje użytkownika. Na przodzie urządzenia znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 0,3 Mpx, zaś z tyłu aparat o rozdzielczości 2 Mpx. ASUS FonePad K012 działał będzie pod kontrolą Androida w wersji 4.3 JellyBean. Standardowo już tablet pozwoli na wykonywanie połączeń telefonicznych (slot na jedną kartę SIM) oraz korzystanie z GPS.

Na temat ceny nowego, taniego FonePada wiemy na razie niewiele. Fakty są takie, że urządzenie ma dość budżetową specyfikację, co oznacza, że tajwański producent nie powinien ceny ustalić na poziomie wyższym aniżeli 200 dolarów.

[źródło]