Asus Fonepad 7 dostaje aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean

Asus Fonepad 7 ME372CG wita aktualizację do Androida 4.4.2 Kit Kat z nakładką Zen UI

Rano informowałam Was, że prawie dwuletni Asus Padfone 2 otrzymał aktualizację do Androida 4.4.2 Kit Kat. Okazuje się, że jest to pierwszy, ale nie ostatni sprzęt, który dzisiejszego dnia może cieszyć się z nowszej wersji systemu. Tym razem Kit Kat powędrował do w miarę świeżego produktu tajwańskiego koncernu, Asusa Fonepad 7 o oznaczeniu ME372CG.

Reklama

Sprzęt ten debiutował na świecie pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku z Androidem 4.2 Jelly Bean na pokładzie. Nieco później, na początku stycznia 2014, już mógł się cieszyć z pierwszej aktualizacji – wtedy do Androida 4.3 Jelly Bean. Nadszedł czas na Kit Kata!

Aktualizacja sprawia, że urządzenie niejako otrzymuje kolejne życie, a jego użytkownicy mogą poczuć się, jakby trzymali w rękach najnowszy sprzęt tajwańskiego producenta. A to dzięki temu, że Kit Kat nie tylko wprowadza nowszą wersję oprogramowania, ale również autorską nakładkę Zen UI, która implementowana jest we wszystkich najnowszych urządzeniach Asusa. Nie wiadomo jakie jeszcze nowości ze sobą wnosi, mówi się głównie o funkcji bezprzewodowego drukowania.

Wiele wskazuje na to, że na pierwszy ogień udostępniona została aktualizacja OTA dla ME372CG, gdyż na stronie wsparcia tego modelu nie można znaleźć póki co paczek do ręcznego wgrania na tablet. To powinno się jednak zmienić w najbliższym czasie.

Dajcie znać czy na Waszych urządzeniach pojawiła się aktualizacja do Androida 4.4 Kit Kat. Nie wiem bowiem jak jest z dostępnością dla poszczególnych krajów – mieszkańcy Niemiec i Tajwanu już na pewno cieszą się z nowszej wersji systemu.