Asus Fonepad 7 LTE z Androidem 5.0 po cichu zadebiutował na tajwańskim rynku

W tabletach Asusa można się pogubić. Nie wśród serii, bo te (Fonepad, Memo Pad, Transformer Pad, Padfone, etc.) są dość logicznie nazywane i rozwijane, a wśród ich przedstawicieli i nazw kodowych. Dziś poznaliśmy kolejnego członka linii Fonepad, ponownie o nazwie Fonepad 7, ale o innych parametrach niż dotychczasowe modele.

Reklama

Niestety, w tym momencie nie została ujawniona nazwa kodowa modelu, która znacznie ułatwiłaby zapamiętanie, który to konkretnie produkt. Jednak jego cechą rozpoznawczą jest obsługa LTE i połączeń głosowych, jak również najnowsza wersja systemu Google – Android 5.0 Lollipop z nakładką producenta, Zen UI. Aktualizacja: mówi się o wersji FE375CL.

Wśród jego parametrów technicznych znajdziemy przede wszystkim 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor Intel Atom Z3530, 2GB pamięci operacyjnej RAM i 16GB pamięci wewnętrznej. Na jego pokładzie ma się znaleźć miejsce również dla akumulatora o pojemności 3950 mAh, WiFi, GPS, Bluetooth, aparatu 5 Mpix i kamerki 2 Mpix.

Najnowszy Asus Fonepad 7 trafił już do sprzedaży na tajwańskim rynku. Jego cena wynosi, w przeliczeniu, ok. 250 dolarów. Prawdopodobnie światowa premiera modelu będzie miała miejsce już za niecałe dwa tygodnie podczas targów MWC 2015.