Asus Eee Pad Transformer Prime w Polsce… w grudniu! Jaka cena? | Tabletowo.pl

Asus Eee Pad Transformer Prime w Polsce… w grudniu! Jaka cena?

Dołącz do dyskusji 0
tablet asus eee pad transformer prime

Patrzę na mejla otrzymanego od polskiego oddziału Asusa i własnym oczom nie wierzę… Przecieram oczy ze zdziwienia kilka razy, ale nie, to nie jest złudzenie. Czytam: „Asus Eee Pad Transformer Prime – pierwszy na świecie tablet z czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 3 już w grudniu w Polsce„.

Na temat tego urządzenia powiedziano już wiele. Podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, także i tym razem, Asus Eee Pad Transformer Prime trafił do serc wielu Polaków, którzy z niecierpliwością oczekują jego rynkowej premiery. Znając historię sprzed kilku miesięcy i zamieszanie, jakie pojawiło się przy polskim debiucie modelu Eee Pad Transformer przewidywałam, że podobnie może być i tym razem. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak nie będzie – na szczęście!

Asus Eee Pad Transformer Prime może stać się jednym z najchętniej widzianych prezentów pod choinką. Ale to wszystko będzie zależało od ceny… Ta z kolei, jak informuje polski oddział Asusa, będzie wynosiła ok. 2699 złotych za wersję z 32GB pamięci (aktualnie staram się dowiedzieć czy ze stacją, czy bez). AKTUALIZACJA: Podana kwota jest sugerowaną ceną tabletu wraz ze stacją dokującą! To z kolei oznacza, że w moich prognozach pomyliłam się o jedyne 50 złotych ;)

Warto przypomnieć, że Eee Pad Transformer Prime z 3G na razie nie został przewidziany – więcej info tutaj.

Poniżej informacja prasowa:

ASUS Eee Pad Transformer Prime, pierwszy na świecie tablet wyposażony w czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3, trafi do polskich sklepów jeszcze w tym roku. Obok wydajnego procesora w smukłej metalicznej obudowie zamknięto udoskonalony system audio, dwunastordzeniowy procesor graficzny GeForce® oraz 8-megapiskelową kamerę z lampą błyskową LED. Tablet ASUSa bazować będzie na systemie Android 3.2 Honeycomb z możliwością aktualizacji do najnowszej wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Podobnie jak jego poprzednik, Eee Pad Transformer Prime został wyposażony w opcjonalną stację dokującą, oferującą fizyczną klawiaturę QWERTY oraz wydłużającą czas pracy na baterii nawet do 18 godzin.

Eee Pad Transformer Prime jest owocem współpracy firm ASUS i NVIDIA®. Jest to pierwszy na świecie tablet wyposażony w czterordzeniowy procesor NVIDIA® Tegra® 3. Urządzenie harmonijnie łączy atrakcyjną formę z możliwościami obliczeniowymi.

Zastosowanie w tablecie Eee Pad Transformer Prime wydajnego procesora Tegra 3 otwiera przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości. Wraz z firmą NVIDIA pozwalamy klientom na całym świecie doświadczyć zupełnie nowego wymiaru mobilności

– mówi Jerry Shen, Prezes firmy ASUS.

Podzielając ten entuzjazm, dyrektor firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang, stwierdza:

Eee Pad Transformer Prime definiuje nową kategorię produktów. Moc procesora Tegra 3 rozpoczyna nową epokę urządzeń mobilnych, w której szybkie i superwydajne procesory czterordzeniowe otworzą przed nami niedostępne wcześniej możliwości. Tworząc Transformer Prime, ASUS ponownie wprowadził całą branżę w nową erę.

Poza imponującymi możliwościami multimedialnymi, Transformer Prime wyróżnia się również ultracienką (8,3mm) metaliczną obudową, udoskonalonym układem audio opartym na technologii ASUS SonicMaster oraz tylną 8-megapikselową kamerą z funkcją auto-fokus i lampą błyskową LED. Na uwagę zasługuje ponadto czas pracy baterii urządzenia sięgający nawet 18 godzin po podłączeniu stacji dokującej.

Oficjalna globalna premiera połączona z demonstracją produktu na żywo zaplanowana jest na początek grudnia.

Niewiarygodnie smukły

Obudowa tabletu Eee Pad Transformer Prime ma 8.3mm grubości. Nowy Transformer jest jedynym metalicznym tabletem, którego waga nie przekracza 586g. Obudowę wykończono formowanym aluminium. Tablet dostępny jest w dwóch kolorach: ametystowej szarości i szampańskiego złota.

Ultraszybki

Transformer Prime jest pierwszym na świecie tabletem wyposażonym w czterordzeniowy procesor nowej generacji Tegra® 3 firmy NVIDIA. Dzięki wydajnemu procesorowi głównemu, dwunastordzeniowemu procesorowi graficznemu GeForce® i wykorzystaniu technologii vSMP, Transformer Prime oferuje najszersze możliwości multimedialne wśród tabletów oraz zapewnia największą szybkość multitaskingu, przeglądania stron www, odtwarzania filmów HD i oczywiście grania.

Bezkonkurencyjna ostrość obrazu

Już Eee Pad Transformer mógł poszczycić się szerokim kątem widzenia, wynoszącym 178˚ i ekranem IPS, wzmocnionym szkłem Gorilla® firmy Corning®. Transformer Prime idzie o krok dalej oferując ulepszony wyświetlacz Super IPS+, wspomagający jasność obrazu dla większej czytelności podczas pracy na świeżym powietrzu. Umieszczona z przodu urządzenia kamera o rozdzielczości 1.2 megapiksela umożliwia prowadzenie wideokonferencji, natomiast tylna 8-megapikselowa kamera z funkcją auto-focus i fleszem LED pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Dzięki dużej przysłonie F2.4, podświetlanemu czujnikowi CMOS, funkcji dotykowego ustawiania głębi kadru i redukcji zakłóceń wywołanych słabym oświetleniem, możliwe jest robienie wyrazistych i bardzo ostrych zdjęć. 8-megapikselowa kamera Transformer Prime pozwala również na nagrywanie filmów w pełnej jakości HD 1080p.

Najwyższa jakość dźwięku

Układ audio zainstalowany w tablecie Transformer Prime wykorzystuje technologię ASUS SonicMaster, zapewniającą krystalicznie czyste brzmienie z szerokim zakresem dźwięków, niedostępne w żadnym innym tablecie dostępnym obecnie na rynku.

Nieograniczona produktywność

Transformer Prime jest dostępny w wersjach 32GB i 64GB, wraz z czytnikiem kart micro SD, słuchawkowo-mikrofonowym gniazdem audio jack 3.5mm, a także gniazdem HDMI, dzięki czemu udostępnianie zarówno danych, jak i obrazów, odbywa się łatwo i szybko. Jednak to stacja dokująca jest elementem, któremu Transformer Prime zawdzięcza swoją nazwę, nadając nowy sens słowu „wszechstronność”. Jej innowacyjna i wygodna forma oferuje użytkownikowi komfortowy dostęp do klawiatury i touchpada, a także szerokie możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych dzięki obecności gniazda USB i czytnika kart SD. Autonomiczna bateria Transformera Prime zapewnia czas pracy do 12 godzin, który po podłączeniu stacji dokującej wydłuża się do imponujących 18 godzin – jest to najdłuższy czas ciągłej pracy wśród wszystkich tabletów. Preinstalowana aplikacja SuperNote oferuje możliwość spisywania, rysowania bądź nagrywania notatek, a pakiet Polaris® Office umożliwia pracę biurową dzięki możliwości odczytu i edycji plików Word, Excel i PowerPoint (kompatybilnych z dokumentami MS Office wersji 97-2007).

Tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime trafi do polskich sklepów w grudniu br. Model z 32GB pamięci kosztować będzie ok. 2699 PLN.

AKTUALIZACJA: Podana cena dotyczy tabletu wraz ze stacją dokującą!

źródło: Asus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona