Asus Eee Pad Transformer 2 może być pierwszym tabletem z Tegrą 3 | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Asus Eee Pad Transformer 2 może być pierwszym tabletem z Tegrą 3

Dołącz do dyskusji 0

Wszyscy wiemy jak sporą popularność zdobył jeden z czterech tabletów AsusaEee Pad Transformer, łączący w sobie dotykową dachówkę z możliwością podłączenia klawiatury z dodatkowym akumulatorem. Nic więc dziwnego, że producent pracuje już nad jego następcą, o czym już wielokrotnie informowaliśmy. Dotychczas dość oczywistym był dla nas fakt, iż urządzenie będzie pracowało dzięki czterordzeniowemu procesorowi Tegra 3 (Kal-El). Żeby było ciekawiej, okazuje się, że Eee Pad Transformer 2 może być pierwszym tabletem na rynku z najnowszą jednostką nVidii.

Mam tylko nadzieję, że to pierwszeństwo Asusa w tej dziedzinie przed innymi nie zaowocuje ceną wziętą z kosmosu. Na pewno pamiętacie jak pierwszy tablet z Androidem 3.0 został wyceniony… Była to oczywiście Motorola Xoom, która w momencie rynkowej premiery kosztowała, bagatela, 800 dolarów!

Tablety pracujące dzięki Tegrze Kal-El (40nm) mają być niesamowicie szybkie i wydajne. Jen Hsun Huang, CEO nVidii, powiedział całkiem niedawno na jednej z konferencji, że jednostka ta – mimo swoich czterech rdzeni – zużywa mniej energii niż dwurdzeniowa Tegra 2.

Nie wiem jak Wy, ale ja już się nie mogę doczekać momentu, w którym będzie mi dane wzięcie w swe ręce tabletu pracującego w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich z czterordzeniowym procesorem… A mam nadzieję (kto wie, może i złudną), że będzie to miało miejsce już podczas IFA 2011 w Berlinie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona