Asus chce być wiceliderem rynku tabletów - Tabletowo.pl
Ważne

Asus chce być wiceliderem rynku tabletów

Tabletowo.pl Asus chce być wiceliderem rynku tabletów Asus Nowości

Każdy producent, którego tablety są dostępne w sprzedaży, chciałby być liderem rynku. Niestety, pierwsze miejsce może być zajęte tylko przez jednego z nich – przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy (i najprawdopodobniej wiele kolejnych) liderem pod względem sprzedanych tabletów jest firma Apple. To nie przeszkadza jednak pozostałym koncernom w snuciu ambitnych planów bycia drugim na rynku – zaraz za Apple, czyli „liderem rynku tabletów innych niż iPady”. Taki plan ma Asus.

Xu Youjia, wiceprezes tajwańskiego Asusa, podczas konferencji w Chinach ogłosił, że Asus chce być drugim największym producentem tabletów na świecie – zaraz za Apple. Producent chce to osiągnąć będąc innowatorem, wprowadzającym swoje pomysły na rynek tabletów (jak hybryda Eee Pad Transformer – i Prime, Asus Padfone czy słuchawka w stylusie), a nie naśladując pozostałe firmy.

Jest to bardzo dobre podejście, które może się okazać drogą na szczyt. Na razie jednak trudno znaleźć jakiekolwiek wiarygodne dane dotyczące dotychczasowej sprzedaży tabletów Asusa – zagraniczne źródła powołują się jedynie na zeszłoroczny raport IDC, w którym Asusa zabrakło ze względu na zbyt niską sprzedaż (wtedy firma Apple miała 61,5% udziału w rynku, Samsung – niecałe 6%).

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Asusowi powodzenia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona