Asus po cichu zmienił nazwę swojego ultralekkiego laptopa

Znacie to uczucie, kiedy popełnicie jakiś głupi błąd i udajecie przed całym światem i samym sobą, że nic się nie wydarzyło? Asus zna.

Zapowiedziany na ubiegłorocznych targach IFA biznesowy, ultralekki laptop Asus AsusPro B9, choć wydaje się być naprawdę udanym projektem, ma pewną niemożliwą do przeoczenia wadę. Jego pełna nazwa wygląda po prostu okropnie, jest trudna do zapamiętania i dziwię się, że nie została zmieniona jeszcze na etapie wewnętrznych ustaleń na długo przez oficjalną prezentacją światu. Wpadka została ostatnio po cichu poprawiona i urządzenie nosi teraz nazwę Asus ExpertBook B9, co nie tylko wygląda o niebo lepiej, ale dosadniej informuje o biznesowym zastosowaniu laptopa.

Specyfikacja urządzenia oczywiście nie uległa zmianie i prezentuje się następująco:

  • procesor Core i7-10510U,
  • 16 GB RAM LPDDR3-2133,
  • 14 calowy wyświetlacz LED Full HD,
  • dysk SSD do 2 TB.

Laptop jest według producenta najlżejszym komputerem z 14-calowym ekranem do zastosowań biznesowych i zależnie od wersji z preferowaną przez nas pojemnością baterii (33 W/66 W), ważyć ma jedynie 880 lub 970 gramów.

 

laptop ASUS ASUSPRO B9 (B9450)

Asus ExpertBook B9 ma być dostępny do kupienia w ciągu kilku najbliższych miesięcy, jednak nie poznaliśmy jeszcze jego przewidywanej ceny.

Źródło: Notebookcheck