Asphalt 8: Airborne – zagramy już latem!

Pierwszy dzień targów E3 w większości poświęcony został grom na konsole. Tymczasem dla użytkowników urządzeń mobilnych firma Gameloft przygotowała miłą niespodziankę.

Według zapowiedzi nowy Asphalt 8: Airborne ukaże się latem, dokładnych szczegółów nie podano, ale jako, że z wiosną pożegnamy się już za tydzień, możemy oczekiwać, że „ściganka” pojawi się w appstore’ach dosłownie na dniach, a zapach palonej gumy znów zagości w waszych domach.

W najnowszej odsłonie gry ścigać będziemy się na torach całego świata. Do dyspozycji graczy przygotowano 8 nowych torów – od pustyni Nevada, przez Londyn, ulice Tokio aż po mroźne tereny w Islandii. Zachowano co prawda tor Monaco, przy czym należy wspomnieć, że wygląd trasy został poprawiony w stosunku do tego z Asphalt 7. Ponadto wszystkie mapy zostały wzbogacone nie tylko o wspaniałe widoki w otoczeniu tras, ale również świetne efekty wizualne na samych torach. Warunki pogodowe mają znacznie oddziaływać na zachowanie pojazdów na mokrej i śliskiej nawierzchni, przez co zabawa będzie z pewnością bardziej pasjonująca niż dotychczas.

Zobacz oficjalny trailer Asphalt 8: Airborne!

Użycie nowego silnika fizycznego ma wpłynąć na poprawę sterowania i szybkość reakcji pojazdów na polecenia gracza. Wśród sposobów rozgrywki mają znaleźć się: gra w pojedynkę, multiplayer oraz tzw. wyścig z duchem. Przygotowano trzy tryby specjalne gry – znany z poprzedniej części Takedown oraz dwa całkiem nowe: Gate Drift i Infected.

Jak już wspomniałam termin premiery nie jest znany, wiemy za to, że gra ma pojawić się w wersjach dla iOS oraz Android, do pobrania za 0,99$. Czekamy w takim razie z niecierpliwością.

Źródło, Źródło