ARM przejmuje Geomerics. Nadchodzi nowa era mobilnych gier? - Tabletowo.pl

ARM przejmuje Geomerics. Nadchodzi nowa era mobilnych gier?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl ARM przejmuje Geomerics. Nadchodzi nowa era mobilnych gier? Aplikacje Nowości

Pamiętacie pewnie zapowiedź nowego tabletu dla graczy, który w firmie AMD nosi nazwę Project Discovery. Mamy ciekawą informację dla wszystkich, których interesuje rozwój podobnych sprzętów. Producent mikroprocesorów, firma ARM, przejmuje właśnie firmę Geomerics. Nadchodzi nowa era mobilnych gier?

Mówiąc w skrócie Geomerics to firma zajmująca się grafiką. Jej głównym produktem jest technologia Enlighten odpowiedzialna za generowanie efektów świetlnych w najnowszych grach. Technologie Geomerics wykorzystywane były w grach takich jak „Battlefield 3” i „Battlefield 4”, a także „Medal of Honor: Warfighter”, „Eve Online” czy „Need for Speed Rivals”.

„Innowacyjne technologie Geomerics zmieniają oblicze gier na konsolach i pomogą w gwałtownym rozwoju realistycznej grafiki w grach mobilnych” – mówił Pete Hutton z ARM.

Dzięki przejęciu Geomerics ARM będzie w stanie produkować lepsze układy z myślą o mobilnej rozrywce. Szczegóły umowy podpisanej między firmami nie są znane. Przedstawiciele Geomerics zapewniają, że pozostawiono im duże pole manewru i nie mają zamiaru skupiać się tylko na rozwoju grafiki w grach na tablety i smartfony.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona