Nowe rozwiązania ARM umożliwią wyświetlanie treści HDR nawet na ekranach SDR. Ale nie tylko to | Tabletowo.pl

Nowe rozwiązania ARM umożliwią wyświetlanie treści HDR nawet na ekranach SDR. Ale nie tylko to

Dołącz do dyskusji 0

Ekran to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów każdego smartfona. A że te urządzenia towarzyszą nam przez cały dzień i służą również do konsumowania treści multimedialnych chcielibyśmy, żeby wyświetlany obraz był możliwie jak najlepszej jakości. Nowe rozwiązania ARM mają to właśnie zapewnić.

W tym celu ARM stworzyło całkowicie nową architekturę o nazwie Komeda. Jest ona – jak podaje producent – podstawą dla nowego, prawdziwie zintegrowanego rozwiązania z dziedziny wyświetlania, składającego się z Mali-D71, CoreLink MMU-600 i Assertive Display 5. Pierwszy z ww. to procesor obrazu, który zapewnia m.in. oszczędność energii na poziomie 30% i jest niezależny od GPU, a w dodatku jest dwukrotnie wydajniejszy niż Mali-DP650 (poprzednia generacja) o tym samym rozmiarze.

ARM Mali-D71 (fot. ARM)

Assertive Display nie jest całkowicie nowym rozwiązaniem, ponieważ z powodzeniem znalazł zastosowanie już w przeszło miliardzie urządzeń z wyższej półki. Ma on głównie za zadanie możliwie jak najbardziej realistycznie odwzorowywać wyświetlane na ekranie treści. Assertive Display 5 stanowi jego rozwinięcie – jest bowiem w stanie wyświetlać treści w HDR na jakimkolwiek panelu, nawet na ekranie SDR.

ARM Assertive Display 5 (fot. ARM)

Jak podaje ARM, opracowanie nowych rozwiązań było niezbędne z uwagi na stale rosnącą popularność wirtualnej rzeczywistości oraz oczekiwania użytkowników urządzeń mobilnych. Jak wspomniałem, spędzamy z nimi praktycznie cały dzień, więc chcielibyśmy, żeby wyświetlany obraz był jak najlepszej jakości. Dlatego ARM pomyślało również o zwiększeniu dostępności trybu HDR. Wymyślone przez producenta rozwiązanie ma także polepszyć komfort korzystania z trybu multi-window – tak, aby user experience było takie samo, jak na desktopach.

Źródło: ARM przez Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona