Archos zrezygnował ze sprzedaży tabletu z 256 GB pamięci wbudowanej

Archos zrezygnował ze sprzedaży tabletu z 256 GB pamięci wbudowanej

Dołącz do dyskusji 0

Na marcowych targach MWC 2015 w Barcelonie poznaliśmy wiele urządzeń, spośród których największą sławą okryły się oczywiście flagowca, czyli Galaxy S6 i One M9. Jednak również inne modele były godne zobaczenia. Niewątpliwie taki był tablet Archos 94 Magnum, który oferował aż 256 GB pamięci wbudowanej. Niestety producent zdecydował się nie wprowadzać go do sklepów.

Archos 94 Magnus to typowy „średniak”. Ekran o nietypowej przekątnej 9,4 cala ma przeciętną rozdzielczość HD. Z drugiej strony takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na wydajność układu Rockchip RK3288 z 4 rdzeniami ARM Cortex A17 2 GHz i ARM Mali T764 600 MHz. Całość jest wspierana przez 1,5 GB RAM. Z kolei za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 6400 mAh.

Początkowo francuski producent chciał ustalić jego cenę na 299 euro, ale z uwagi na 256 GB pamięci wbudowanej podniósł ją do 349 euro. Zdecydowanie jest to wygórowana kwota. Szczególnie, że aktualnie karty microSD, bądź chmury, są bardzo tanie i mało osób potrzebuje tak dużo pamięci na swoim tablecie. Wątpię, aby 94 Magnum miał szanse w rynkowej walce.

Możliwe, że wkrótce Archos ogłosi spore przeceny na to urządzenie, ponieważ będą chcieli wyprzedać wszystkie dotychczas wyprodukowane egzemplarze.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona