Reklama

Archos zaprezentuje przynajmniej 5 nowych tabletów na targach IFA

Archos 80 Xenon

Reklama

Francuska firma Archos nie radziła sobie ostatnio zbyt dobrze na rynku tabletów. Większość wypuszczonych przez nią produktów należała raczej do typowych średniaków jakich pełno na półkach sklepowych. W pewnym momencie zaczęli też realizować dość kuriozalne pomysły, takie jak tablet dla kucharzy. Wszystko wskazuje jednak na to, iż już niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie.

Jak wynika bowiem z upublicznionego niedawno raportu finansowego, firma Archos zamierza skoncentrować się na produkcji urządzeń „wyższej klasy”. Celem firmy jest zaprezentowanie przynajmniej 5 nowych modeli tabletów podczas nadchodzących targów IFA 2013. Nie podano jeszcze żadnych szczegółów, ale raport wskazuje wyraźnie, że Archos chce skoncentrować się na tabletach wyposażonych w moduły 3G. Część z nowych tabletów ma również stanowić urządzenia tematyczne, zaprojektowane np. z myślą o graczach, studentach czy dzieciach.

W teorii wszystko wygląda więc bardzo ciekawie. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że to co Archos zaprezentuje na targach będzie naprawdę godne uwagi. Przekonamy się o tym już we wrześniu.