Archos Safe-T mini, czyli portfel, do którego „schowasz” kryptowaluty | Tabletowo.pl

Archos Safe-T mini, czyli portfel, do którego „schowasz” kryptowaluty

Dołącz do dyskusji 0

Nieubłaganie zbliżają się targi MWC 2018, a więc producenci coraz chętniej dzielą się z nami informacjami na temat urządzeń, które chcą tam zaprezentować. A skoro tematem przewodnim ostatnich miesięcy są kryptowaluty, to pewna francuska firma zdecydowała się wypuścić dedykowany im… portfel. Poznajcie Archos Safe-T mini.

Swoją drogą, wiele wskazuje na to, że Archos chce zaistnieć podczas tegorocznej edycji targów w Barcelonie. Producent zdecydował się bowiem zaprezentować na nich nie tylko trzy smartfony i opisywane dzisiaj urządzenie, ale również elektryczną hulajnogę z Androidem!

Domyślacie się zapewne, że cechą wręcz charaktertystyczną kryptowalut jest to, że nie da się ich zdobyć w postaci monety czy banknotu. Z tego powodu, portfel na nie raczej nie będzie składał się z pozszywanych fragmentów skóry, a odrobiny elektroniki. Archos Safe-T Mini to niewielkie urządzenie, które pozwala na generowanie oraz – przede wszystkim – przechowywanie prywatnych kluczy, oczywiście na fizycznym nośniku.

Sprzętowy portfel jest zabezpieczony przez ustalany przez posiadacza kodem PIN (od 4 do 9 cyfr), a oprócz tego transfer pieniędzy z użyciem przechowywanych na urządzeniu kluczy wymaga podłączenia nośnika za pomocą przewodu USB do komputera/smartfona/tabletu. Wyświetlacz OLED będzie informował użytkownika o szczegółach przeprowadzanych transakcji, która będzie mogła dojść do skutku wyłącznie po zatwierdzeniu jej fizycznym przyciskiem.

No dobrze, ale skoro mamy już fizyczny portfel, a nie wariant mobilny lub przeglądarkowy, to co trzeba będzie zrobić, gdy go zwyczajnie zgubimy lub zniszczymy? Cóż, przede wszystkim należy mieć nadzieję, że żadna niepowołana osoba nie dostanie się do niego poprzez wklepanie kodu PIN ;). A zaraz potem możliwe będzie użycie recovery seed w celu jego odtworzenia.

Jeżeli zainteresował Was ten sprzęt, to musicie wiedzieć, że jego premiera odbędzie się już wkrótce – bo na targach MWC 2018, o czym zresztą wspomniałem we wstępie. Już teraz wiemy, że portfel został wyceniony na 49,99 euro (nieco ponad 200 złotych). Czy to dużo, czy to mało – będziecie musieli ocenić sami. Entuzjaści kryptowalut – Archos Safe-T mini, hot or not? ;)

źródło: informacja prasowa Archos

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona