Archos przedstawia tablety Element z systemem Android 4.0 ICS i ekranami IPS | Tabletowo.pl

Archos przedstawia tablety Element z systemem Android 4.0 ICS i ekranami IPS

Dołącz do dyskusji 0

Rodzina dobrych i niedrogich tabletów internetowych właśnie powiększyła się o serię Archos Element. Wszystkie wchodzące w jej skład urządzenia mogą pochwalić się systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich, wydajnym procesorem 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, pojemnościowym ekranem dotykowym IPS oraz atrakcyjną ceną.

Do serii Archos Element należą tablety o bardzo podobnej specyfikacji. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest wielkość wyświetlacza i – najprawdopodobniej – nazewnictwo nawiązujące do pierwiastków chemicznych. Archos 97 Carbon jest urządzeniem, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy kilka dni temu. Podobnie jak jego 7- i 8-calowym braci, konfiguracja techniczna 97 Carbon obejmuje system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich, procesor TI OMAP (Cortex A8) 1GHz, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, wyjście HDMI, kamerę internetową 0,3 Mpix, aparat cyfrowy 2 Mpix, żyroskop, 2 głośniki, mikrofon, Wi-Fi, oraz 9,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 768. Jak zapewne zauważyliście, jest to dokładnie ta sama matryca, w którą Apple wyposażyło iPada pierwszej i drugiej generacji. Podczas gdy tego rodzaju ekran jest idealny do przeglądania stron internetowych, oglądanie filmów w proporcji 16:9 może okazać się kłopotliwe.

Archos 97 Carbon został wyceniony na 250 dolarów, czyli około 860 złotych. Co o nim sądzicie?

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona