Francuska fantazja na IFA 2018: tablet z bezprzewodowym ładowaniem Archos Oxygen 101 4G oraz stacja ładująca będąca głośnikiem 18

Francuska fantazja na IFA 2018: tablet z bezprzewodowym ładowaniem Archos Oxygen 101 4G oraz stacja ładująca będąca głośnikiem

Francuska firma Archos nie miała zbyt daleko do Berlina, gdzie odbywały się targi elektroniki IFA 2018. Dlatego szkoda byłoby przegapić taką okazję, i nie przekroczyć granicy, by pokazać kilka nowych urządzeń firmy. Archos przywiózł na przykład tablet Oxygen 101 4G i stację ładującą Uniwersal Wireless Charge & Play.

Czy tablet Archosa wyróżnia się czymś szczególnym?. Mamy tutaj urządzenie z 10-calowym ekranem IPS o rozdzielczości HD (1280 x 800 pikseli). Sprzęt dysponuje 2 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Pamięć masową można rozszerzyć przy pomocy karty microSD (do 128 GB). W środku pracuje także czterordzeniowy procesor.

Francuska fantazja na IFA 2018: tablet z bezprzewodowym ładowaniem Archos Oxygen 101 4G oraz stacja ładująca będąca głośnikiem 19

Do tej pory wygląda na typowego przedstawiciela swojego segmentu, ale idźmy dalej. Oxygen 101 4G już swoją nazwą sugeruje, że dysponuje modemem LTE, co pozytywnie kojarzy się z mobilnością. Mamy też głośniki o mocy 1 W, które przydadzą się podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki oraz aparaty (przedni i tylny) z matrycami 2 Mpix.

To, co jest jednak najbardziej ciekawe, to to, że tablet Archosa naładujemy bezprzewodowo. Firma raczej nie pochwali się czasem ładowania baterii o pojemności 5000 mAh, ale jest to dość ciekawa funkcja, która rzadko występuje w smartfonach, a co dopiero w tabletach wycenionych na 172 dolary.

Francuska fantazja na IFA 2018: tablet z bezprzewodowym ładowaniem Archos Oxygen 101 4G oraz stacja ładująca będąca głośnikiem 20

Sprzętem, który potrafi bezprzewodowo naładować ten tablet oraz inne urządzenia zgodne ze standardem Qi, jest stacja ładująca Universal Wireless Charge & PlayMożna dzięki niej ładować aż 6 urządzeń jednocześnie – 3 przy pomocy kabli USB i 3 przy użyciu cewek ładujących bezprzewodowo – każda o mocy 5W. Wśród portów możemy wybierać z 4 portów USB, z czego dwa charakteryzują się napięciem/natężeniem 5V/2A, zaś jeden obsługuje technologię Quick Charge 3.0.

Najlepsze jest to, że ta ładowarka jest jednocześnie głośnikiem. Cena za ten wymyślny wynalazek to 91 dolarów.

Nie spodziewałbym się po Archosie tabletu ładowanego bezprzewodowo ani krzyżówki stacji ładującej z głośnikiem. Choć sprzęty nie grzeszą urodą, to samym pomysłem na funkcjonalność urzekają. Tak, IFA potrafi jeszcze czasem zaskoczyć, nawet w tak skostniałej branży jak tablety.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/01/ifa-2018-moim-okiem-imponujace-8k-od-samsunga-i-troche-ciekawostek/

źródło: Tablet News, Archos