ARCHOS zapowiada nową linię smartfonów i tabletów dla najmłodszych - ARCHOS Junior 14
ARCHOS Junior Phone (fot. ARCHOS)

ARCHOS zapowiada nową linię smartfonów i tabletów dla najmłodszych – ARCHOS Junior

Z jednej strony jakoś dziwnie mi patrzeć, jak małe szkraby bawią się smartfonami i tabletami, ale z drugiej taka jest kolej rzeczy i w sumie nawet dobrze, że już od małego zaznajamiają się z technologią. Trzeba jednak zadbać o bezpieczeństwo dzieciaków i nie dawać im pełnej swobody, gdyż może okazać się to zgubne. Z myślą o najmłodszych ARCHOS stworzył nową serię produktów, ARCHOS Junior, która łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, a do tego daje rodzicom możliwość nadzoru, jak pociecha korzysta z tego sprzętu.

W skład rodziny ARCHOS Junior wchodzą dwa urządzenia: smartfon ARCHOS Junior Phone i tablet ARCHOS Junior Tab. Ten pierwszy ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 854×480 pikseli i jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym (tj. mającym co najmniej 7 lat). Drugie z urządzeń ma 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 pikseli i według deklaracji producenta, mogą z niego korzystać już nawet trzylatki.

ARCHOS zapowiada nową linię smartfonów i tabletów dla najmłodszych - ARCHOS Junior 15
ARCHOS Junior Tab (fot. ARCHOS)

Zarówno ARCHOS Junior Phone, jak i ARCHOS Junior Tab mają również czterordzeniowy procesor z układem graficznym Mali-400 (aczkolwiek są to różne jednostki), 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD i pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. Smartfon ma akumulator o pojemności 2000 mAh. Tablet zasila natomiast bateria 4000 mAh.

Do każdego urządzenia z rodziny ARCHOS Junior dołączana jest roczna licencja na oprogramowanie Qustodio, które służy do monitorowania, jak dziecko korzysta z ARCHOS Junior Phone lub/i ARCHOS Junior Tab. Program pokazuje, jakie aplikacje włącza maluch i ile czasu im poświęca, a do tego zapewnia podgląd komunikacji, m.in. wysyłanych wiadomości. Jest też opcja obserwacji, na jakie strony internetowe zagląda dziecko (wraz z możliwością ustawienia filtra) oraz udostępnienia jego aktualnej lokalizacji.

Na ARCHOS Junior Phone i ARCHOS Junior Tab preinstalowane są również aplikacje, stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Producent dodaje takie programy, jak przeglądarka internetowa Qwant Junior (uniemożliwia ona zbieranie danych o małoletnim użytkowniku i dba o to, aby nie wszedł on na strony o nieodpowiedniej dla niego tematyce) i YouTube Kids. Oprócz tego, są także aplikacje edukacyjne do nauki m.in. języków obcych, matematyki, prostego programowania czy rysowania.

ARCHOS Junior Phone i ARCHOS Junior Tab trafią do sprzedaży w Europie w czerwcu. Producent zadeklarował, że sugerowane ceny urządzeń poda bliżej ich rynkowej premiery.

Źródło: informacja prasowa