Archos GamePad – tabletokonsola do gier

Archos GamePad - tabletokonsola do gier

Wielokrotnie słyszeliśmy już o produktach, które reklamowane były jako tablety do gier. Firma Archos postanowiła stworzyć urządzenie, które nie tylko jest tak nazywane, ale również tak wygląda. Model Archos GamePad, bo o nim mowa, jest 7-calowym tabletem wyposażonym w zintegrowany gamepad z fizycznymi przyciskami.

Archos GamePad został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz z czterordzeniową grafiką Mali 400mp. Urządzenie pracuje w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich i jest oficjalnie licencjonowane, co oznacza, że oferuje dostęp do usług Google – łącznie z Google Play i pozostałymi usługami.

Francuski producent utrzymuje, że jego sprzęt może się pochwalić zaawansowaną technologią, która zapewni kompatybilność gamepada ze wszystkimi wymagającymi grami na Androida. CEO Archosa, Henri Crohas, stwierdził, że dzięki systemowi automatycznego rozpoznawania gier, Archos GamePad będzie kompatybilny z tysiącami tytułów na Androida.

Pozostałe parametry techniczne modelu nie są znane. Archos GamePad ma trafić do sprzedaży pod koniec października w cenie wynoszącej ok. 150 euro.

źródło