Archos Arnova GBook – tablet czy czytnik e-książek? | Tabletowo.pl

Archos Arnova GBook – tablet czy czytnik e-książek?

Dołącz do dyskusji 0

Firma Archos wprowadziła do swojej oferty nowa urządzenie o nazwie Arnova GBook. Bardziej niż czytnik książek elektronicznych, którym miał być z założenia, GBook przypomina tablet internetowy. Wewnątrz klasycznej, wydłużonej obudowy o wymiarach 196 x 116,7 x 11,5 mm i wadze 304 gramy producent umieścił 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, taktowany zegarem 1GHz procesor Rockchip RK2918 z układem graficznym VC GC800, 1GB RAM, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 4GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD oraz moduł Wi-Fi.

Archos Arnova GBook wygląda jak czytnik e-książek, ale brakuje mu jednej funkcji, która tamte czyni doskonałymi w swojej roli: ekranu eInk. Gbook może pochwalić się zwykłą, kolorową matrycą o przeciętnej rozdzielczości, na której czytanie jest możliwe, ale tylko na krótką metę. Pozwolenie powieści na wciągnięcie się na długie godziny może zakończyć się bólem oczu, rozmytą wizją i zwykłym brakiem wygody. Dzięki technologii eInk, tekst wyświetlany na ekranach tradycyjnych czytników książek bardzo przypomina ten wydrukowany na papierowych stronach.

Skoro Arnova GBook to zwykły, 7-calowy tablet, czym producent chce zainteresować miłośników elektronicznych publikacji? Argumentem mającym ich przekonać do urządzenia jest wyposażenie go w aplikację Aldiko eBook Reader Premium, której zwykła cena w Google Play wynosi 2,99 euro. Warto dodać, że sam GBook nie ma dostępu do sklepu Google, a aplikacje można pobierać ze znacznie uboższego Archos Appslib.

via Arc Tablet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona