Archos Arnova 7 G2i to Arnova 7 G2 z Androidem 4.0 ICS. Aktualizacja w drodze

W Belgii, Holandii i Wielkiej Brytanii pojawił się tablet Archos Arnova G2i. Jest to nowsza wersja modelu Arnova 7 G2, który na rynku światowym zadebiutował w lipcu ubiegłego roku. Tym, co różni urządzenia, jest wersja systemu operacyjnego: podczas gdy Arnova 7 G2 pracuje pod kontrolą Android 2.3 Gingerbread, Arnova 7 G2i może pochwalić się obecnością Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Specyfikacja tabletu nie uległa zmianie i nadal obejmuje 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor ARM Cortex A8 taktowany zegarem 1GHz, 4GB/8GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, Wi-Fi oraz port microUS. Archos Arnova 7 G2i mierzy 203 x 107 x 12 mm i waży 370 gramów.

Posiadacze modelu Arnova 7 G2 nie powinni się smucić, ponieważ producent zapowiedział aktualizację do Androida 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Oprogramowanie będzie miało dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play, a użytkownik otrzyma uprawnienia root umożliwiające różnej maści modyfikacje. Poniższe wideo pokaże Wam, jak działa „Lodowa Kanapka” na 7-calowym Archosie 7 G2.

Tak na marginesie, chciałbym podzielić się z Wami pewną dygresją. Podczas pisania tego newsa zajrzałem do oryginalnego wpisu o premierze tabletów Archos Arnova 10 G2 i Arnova 7 G2. Został on opublikowany 28.08.2011, czyli niewiele ponad rok temu. Kilkanaście miesięcy wystarczyło, aby rynek nabrał ogromnego, wręcz oszałamiającego tempa. Oporowe ekrany zamieniły się w pojemnościowe, niskie rozdzielczości w rozdzielczości HD 720p i większe, proste procesory 1GHz w wielordzeniowe jednostki taktowane zegarami 1,5GHz, a telefonowy system operacyjny w oprogramowanie zaprojektowane z myślą o tabletach i doskonale na nich działające. Jestem bardzo ciekaw, jak będzie wyglądała sytuacja za rok. Czy czeka nas ewolucja? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o kierunku, w którym rozwija się rynek.

via Arc Tablet