Archos 97 Xenon z 3G. Miało być pięknie, a wyszło? - Tabletowo.pl

Archos 97 Xenon z 3G. Miało być pięknie, a wyszło?

Tabletowo.pl Archos 97 Xenon z 3G. Miało być pięknie, a wyszło? Nowości
Choć może trudno w to uwierzyć, jeszcze pod koniec ubiegłego roku Archos był jednym z najpopularniejszych producentów w Polsce i ludzie chętnie sięgali po jego tabletowe propozycje. W ostatnim czasie firma musiała ustąpić miejsca pozostałym graczom na rynku, co nie oznacza jednak, że się poddała. Archos zaprezentował światu kolejny tablet internetowy. Do portfolio urządzeń francuskiego producenta, poza nowymi modelami z serii XS, dołączył produkt Archos 97 Xenon.

Jak łatwo odgadnąć po nazwie, urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Powiecie, że to nic nowego… A ja się z tym zgodzę. Ale jest to chyba pierwszy (a jeśli nie pierwszy, to jeden z nielicznych) sprzęt firmy produkującej z założenia budżetowe urządzenia, który posiada wbudowany modem 3G w tablecie z ekranem 9,7″.

Pozostałe parametry techniczne nie wywołują jednak zachwytu. Archos 97 Xenon oferuje bowiem jednordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,4GHz, tylko 512MB RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Oprócz tego posiada aparat 2 Mpix, kamerkę do połączeń wideo, 3.5 mm jack audio, port microUSB i pełnowymiarowy port USB oraz Androida Ice Cream Sandwich z dostępem do Google Play. Wymiary modelu to 248 x 188 x 11,5 mm, natomiast waga – 650 g. Warto zauważyć, że na stronie producenta nie znajdziemy informacji o obecności w tablecie Bluetooth, wyjścia HDMI oraz GPS.

Takie szczegóły, jak data premiery Archosa 97 Xenon i jego cena, nie zostały na razie ujawnione.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona